Ferda Ercan Uyulan tüm yazıları

Okültizm Uzmanı

Dünya'nın Jüpiter ve Güneş arasından geçişinin astrolojik etkileri

8 MART 2016, DÜNYA, JÜPİTER VE GÜNEŞ’İN ARASINDAN GEÇİYOR. ETKİLERİ.

Bu akşam ve yarın, dev Jüpiter, Dünya’ya en yakın konumunda gözlemlenecek. Jüpiter, Dünya'nın 664 milyon kilometre kadar yakınına geliyor. Üç gökcismi ayni doğrultuda iken, Jüpiter’in karşıtlığı nedeniyle gezegen, günbatımında Doğu’dan doğarak, gün doğumunda Batı’da bulunacak ve Venüs’ten sonraki, ikinci en parlak gezegen halinde ışıldayacak. 6 Şubat 2017 tarihinde ise, yine Dünya'ya en yakın konuma düşecek. 

Jüpiter’in ruhu, erdem, vizyon ve güç aşılar. Bolluk, refah, sevgi, barış, adalet, anlaşma, düşmanı yatıştırma, şans, onur kazandırma gibi yararlı etkileri, onun Satürn karşıtı ezoterik özelliklerindendir. Filozof, hakim ve rahiplerin, etik değer koruyucularının hami enerjisini sağlar.Okült anlamı, Hayat Yolu ile, bu bağlamda şefkati betimleyen meleği Zadkiel’dir. Kartal ve Yunus, özgürlük, sevgi, barış için insanların atacağı her adımın değerini anlatan sembolik Jüpiter hayvanlarıdırlar. 

Bu kısa dönemde Gümüş takılar kullanmak ve taşlardan Safir ve Ametist’i tercih etmek, enerjinin kullanımı ile doğru orantılı olacaktır. 

Jüpiter mührü ve astrolojik tılsımları, gezegen saatleri ile günlerine uygun olarak, servet elde etmek için çevresine yazılı melek adları ile 4 farklı şekilde yüzyıllardır kullanılmıştır.

Bu günler içindeki sözleşmeler, yeni atılımlar, görüşme ve sosyal faaliyetler yararlı yansımalar sunabilir.

Günün uygun bitkileri, menekşe karanfil, salkım söğüt, yiyecekler; keten tohumu, zeytin, badem ve buğdaydır. 3 ve 63 ise, Jüpiter yakınlaştığında uğur verdiğine inanılan rakamlardan.

9 Mart 2016 tarihinde, Balık burcunda tam Güneş tutulması gerçekleşirken Türkiye'den izlenemeyecek. 23 Mart'ta ise halkalı Ay tutulması var.

Ferda Ercan Uyulan - Mistikalem.com
www.facebook.com/okultizmveenerji

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ