Elif Pavitra tüm yazıları

Yoga Eğitmeni

Dünya bir oyun alanı, hayat bir oyun

sevgili okurlarım,
benim inancıma göre dünya bir oyun alanı. herbirimizin hayatı da bu alanda oynadığımız bir oyun. Aslında bizlerden beklenen bu oyunu oynarken keyif almamız, mutlu olmamız kendimizi ve birbirimizi sevmemiz.

Çünkü bu koşullar gerçekleşebildiği zaman yeryüzünde cenneti deneyimleyebiliyoruz sadece. ancak bu oyun esnasında bazen öyle şeyler olabiliyorki insan bu hayatın bir oyun olduğunu unutabiliyor.

İşte böyle zor zamanlar olduğunda hayatın oyun olduğunu unutup onu çok ciddiye aldığımda hayatımı çok daha güzel kılan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, "iyi ki varsınız iyi ki hayatımdasınız" diyorum.

Daha büyük resimden bakmak gerek


Herşeyi olduğu gibi kabul etmek yanılgısına düşmemek için daha büyük resimden bakmak gerekiyor.
Entellektüel birikimleri artmış kişilerin hayata karşı bahaneleri de daha gelişmiş oluyor.

Gönül gözü açılmış kişi, hayatı olanları daha geniş açıdan görebilendir. Olduğu gibi görür ve hisseder. Kabul eder, lakin KABULLENMEK artık onun seçimi değildir.

Tum olanları, bunlara bağlı yaşanılan ve yaşatılan duygu ve hisleri gördüm, hepsine eyvallah ve hepsi BİTTİ. Artık seçimim sevgiden Barış'tan yana diyendir. Bunu kısaca ifade ediyorum çünkü her konuda her durumda cümle kendiliğinden değişecektir.

Enerjimizi odağımızı nereye koyduğumuz çok önemli. Hangi tohumu ekiyoruz hangi hisleri büyütüyoruz içimizde çok önemli.

Spirituel olmak artık bir ayrım unsuru değildir. Ruhsal ve dünyevi hayat birbirinin tezahürüdür. Ayrı kabul edilecek, inanılıp inanılmayacak ve konuşarak üzerinde vakit kaybedilecek bir konu değildir. Kimi yüzeysel yaşayacaktır hayatı, kimi mutfağını merak ederek ömrünü geçirecektir.

Aslolan her gecen süreçte daha farkında seçimler yapmak ve enerjimizi istediğimize odaklamanın gerekliliğidir.

"Aaa hep aynı seyler oluyor hayatımda" diyerek bunu fark etmiş bir kişi, "karmik bir durum bu" diyerek herşeyi olduğu gibi kabul ediyorum dediğinde, durumu sobeler fakat kabullenme durumunda odağını ve seçimini değişim dönüşümden yana değil de kurban rolüne devam etmek yönünde kullanmaktadır.

Değişim dönüşümü sevgi şevkat barış içinde yapmak mümkündür. Dışarıda ve içeride kavga edilecek kimse yoktur. Seçiminin arkasında durmak sadece kararlılıktır, kavga gerektirmez.

Coşkulu dinginlik diyerek ifade etmek istediğim hal budur. Kararının arkasında duran, içinde ve dışında artık dinginliği seçmiş bireyin, hayatı coşkulu bir şekilde yaşaması mümkündür.

Bilinç değişir gelişir, yeni uyanışlar yaşadıkça hayata, durum ve olaylara bakış açımızı tekrar gözden geçirmek gerekebilir. Uyanmak, Yenilenmek, değişim dönüşüm bunu şevkatle yapabilmekte gizlidir.

Günleriniz harika olsun, herkes kendisinin biricik ve yüceliğine uyansın.. Aşk olsun ve vuslatlar şevkatle kolaylıkla olsun...

Elif Pavitra - Mistikalem.com

elifpavitra@gmail.com

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ