Ferda Ercan Uyulan tüm yazıları

Okültizm Uzmanı

Drone çokluğunda UFO telaşı

Farklı şekil, boyut ve karakterlerde insansız hava araçları imal edilerek kullanılmaktadır. Bunlar; çeşitli amaçlar doğrultusunda küre, puro, elips gibi biçimlerde, kameralı, ışıklı veya silahlı olabilir. 2011 yılında Japonya’da test edilen küre biçimli Dron, hafif malzeme ile kaplanılarak, ölçüleri genişletilmiştir. İnsansız, uzaktan kumandalı hava araçlarının (Dron’lar/Drone’s) askeri kullanımı I. Dünya Savaşı sonrasında başlamıştı.

 (DARPA) Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı, bu tip araçların, ABD ve İngiltere'de 1920 yıllarında dahi operasyonel olduğunu açıklamıştır. İkinci Dünya Savaşı ile birlikte, radyo kontrollü uçakların, kameralar dahil edilerek yükseltilmesine Kore Savaşı ile devam edildi. İnsansız hava araçları Vietnam Savaşı sırasında uzaktan kumandalı araçlarla, hassas keşiflerde bulunuyordu. 1971 yılından itibaren giderek elektronik savaş yetileri artan Dron’lar geliştirildi.

DARPA, NASA gibi kurumların; elektronik harp için sistematik olarak artan kapasitelerle ürettiği, Irak ve Afganistan istihbarat operasyonlarında görev yapan bu araçlar, Pentagon’un, siber ve insansız savaş tasarıları için olağanüstü bir prestij ortaya koymasında da yüksek düzeyde başarılı oldular. İnsan yapımı bu nesneler, çeşitli biçim ve boyutlardaki Dron’lar sınıfındadır ve Japonya, Çin, Kore, Rusya gibi birçok ülkede kullanılmaktadır.

Gördükleri Dron’ların UFO olduğuna inanmakta ısrar edenlerin durumu, empoze edilen ufoloji eğilimlerini son derece etkilemektedir.

Örneğin, Dron kaynaklı Brezilya UFO olayı, 21 Haziran 2013’de Sao Paulo’da gerçekleşmişti. Bir protesto esnasında, binlerce kişi; gizemli, parlak ve bulutların arasında hızla hareket eden cismi görmüştü. Ertesi gün, Youtube videoları yayınlanınca, bu nesnenin, Folha TV’ye ait uzaktan kumandalı ve kameralı bir Dron olduğu açıklandı.

2013 yılında, Vancouver, Kanada Bailey Stadı'nda seyirciler, gökyüzünde bir UFO görerek hayrete düştüğünde, yanıp sönen ışıklarla süslenmiş mavi nesnenin, aslında seyirciye kasten gösterilen bir Dron olduğu bildirildi.

Washington’da ise, başka bir UFO olayının yerel karayolu üzerinde gerçekleştiği sanıldı. Yüzlerce insanın, endişe ve şaşkınlık ünlemleri ile, resimlerini Tweet'lediği gizemli nesnenin, X-47B İnsansız Savaş Hava Sistemi uçağı olduğu anlaşıldı, uçak ilk kez Edwards Hava Kuvvetleri Üssü, California’da, 4 Şubat 2011'de uçmuştu.

2011'den bu güne, UFO gördüm diyenlerin sayısında yüzde 42 artış gerçekleşirken, insanların bir kısmı, kaybolmuş uygarlıklardaki insan aklına ve bugünkü teknoloji sınırlarına inanmamayı sürdürüyor.

Maryland’da görülen ve birçok kişi tarafından UFO zannedilerek rapor edilen araç, yine Güney Maryland Donanma Hava İstasyonu’ndan uçurulan bir X-47B idi.

UFO inanç mantığı, nedense; insansız çeşitli boylarda, ışıklı ve küresel tipte hava araçlarının varlığını idrak etmemekte ısrarcı, bu tutum, fosilleşmiş ufoloji alanını besliyor.

ET.'lerin geldiğine bir kasabayı ikna etmek için, bir kış günü Connecticut'ta küçük bir kasaba üzerinde, yeşil-mavi ışıkları ile, son derece tedirginlik korku ve şaşkınlık yaratan bir Dron uçurulmuş ve amaca ulaşılmıştır. Nedense, bu konuda ısrarcı olanlar, insan aklının, ileri teknoloji kullanmış kayıp uygarlıklarda ve günümüzde, çeşitli biçimlerde araç yapabileceğine inanmamayı seçerler.

Tanımlanamayan uçan nesneler terimi, illa yabancı uzay aracı ile eş anlamlı hale getirilir, asılsız iddialarla, korku yaratmaya, ünvan kazanmaya bakılır.

2012 yılında Kentucky’de, Appalachian Haber-Express, CNN ve diğerleri Kentucky Eyalet Polisi’ne yüksekte uçan ve tanımlanamayan bir nesne hakkında birden fazla ihbar bildirildi. Bir UFO web sitesi de, "Galaktik Federasyon’’ filosunun ziyaretinden söz ediyordu. Nesne ise, sadece Güneş enerjisi ile çalışan bir Dron- Balon’du 60.000 feet ‘te uçuyor, hizmet almayan alanlarda kablosuz interneti sağlamak için dolanıyordu.

Yine Fremont polis raporlarına göre, Everett Road’da insanların UFO sandığı cisim, kırmızı ve yeşil titreşimli ışık saçarak, yüksek hızlarda hareket eden bir Dron çıkmıştır.

Sidney Bondi Beach’de görülen ve akrobatik hareketler sergileyen, ışıklı bir Quadcopter; ‘’UFO'lar gerçekmiş’’şeklinde hezeyana yol açmıştı.

2014 yılında, Fransız nükleer enerji kompleksleri üzerinde uçan Dron ise, güvenlik ihlali nedeni ile dava konusu edilmişti.

Kamuoyunu bilinçli kandıran kurumların, Dünya-dışı uzay gemileri fikrini yaymaya çalışması, 51. Bölge’nin, uzaylı inceleme yeri değil, Amerikan ordusu tarafından Nevada çölünde geliştirilen insansız casus hava araçlarının test edildiği bir yer olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bakınız. http://nsarchive.gwu.edu/NSAEBB/NSAEBB434/

Üzerinde çalışılan son model Dron’lar ise, şimdilerde, radara yakalanmayan ve gözle çok net görülemeyen tarzda kamuflajla yapılanıyor, yalıtkan yüzeyi teflon kaplamalı modeller sayesinde, her dalga boyu için ayrı kalınlıklarda kaplama ile, elektromanyetik düzeyde dalga frekanslarını çarpıtarak tespit edilmeyi engelliyor.

İlgili yazı için bakınız: Uzaylı nesli, Gayya darboğazı ve Drake denklemi

Ferda Ercan Uyulan - Mistikalem.com
www.facebook.com/okultizmveenerj

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ