Bebek Hulk'un dramatik öyküsü

Sadece 200 kişide görülen hastalık yüzünden 18 aylık bebek, bir vücut geliştirmeci gibi görünüyor.

Bebek Hulk'un dramatik öyküsü
İlginizi çekebilir

Kolundaki karpuz büyüklüğündeki tümör yüzünden "Bebek Hulk" diye adlandırılan Madison Gatlin, CLOVES hastalığıyla dünyaya geldi. Oldukça nadir görülen hastalık yüzünden kolları ve göğsü lenfatik sıvıyla dolu olan küçük kız, bir vücut geliştirmeci gibi görünüyor. Genetik bir mutasyondan kaynaklanan hastalık dünyada sadece 200 kişide görülüyor.

Daily Mail'in haberine göre bebeğin vücudundaki olağandışı sıvıyı 15 haftalıkken ultrasonda fark eden doktorlar, hayatta olduğu için şanslı olduğunu düşünüyor. Madison doğduğundan beri göğsündeki ve kollarındaki şişlik devam ediyor. 2 kilo 260 gram olduğu düşünülüyor.

18 aylık Madison, doktorları da şaşırtarak ölüme meydan okudu ve yürümeyi başardı. Bir tıp mucizesi olan küçük kız bir kas yığını gibi gözüktüğü için ailesi ona, "Bebek Hulk" ismini verdi.

Madison'ın kolundaki kitlenin büyümesini engellemek için uzmanların kimyasal koterizasyon operasyonu ile vücudundaki sıvının bir kısmını aldıktan sonra bir ilaç ve saline karışımı enjekte etmesi gerekiyor. Operasyondan sonra küçük kızın 24 saat kompresyon giysisi giymesi ve sıvının günde iki kez alınması gerekiyor. Zamanla operasyonun, şişmeyi doktorların müdahale edebileceği boyuta kadar azaltacağı bekleniyor.

Pembe nar

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ