Elif Pavitra tüm yazıları

Yoga Eğitmeni

Bazen durup seyreylemek lazım alemi

Alemi izleyen olabilmek, bedenin oldugunu ve bedenin içindeki olduğunun idrakini getirir. Çoklaştırma gibi görünse de aslında farketmek ve bir etmek gibi...

Kendini izleyenleri aramak aslında tanığını aramaktır. Ruh varlığına şahit arar... Hatta bunu İlahi aşka bağlamak mümkün,ilahi aşkın dualitedeki tezahürünü fark edip aramak diyebiliriz. Dünyevi aşk değil İlahi aşk önemli ve değerli demek, gönül gözüm açılsın ben de kendime başka bir gözde tanıklık edebileyim duasıdır...

Ve şahitlik, tanığının sana varoluşuna şahitlik etmesini istersin, şahadet etmesini ve sen de şahit olmaya açarsın kendini.

***

İlham olan sözler boşuna gelmezler, ya geçmişin anlaşılması için ışık tutarlar, ya da o anda ve veya gelecekte yaşanacaklara işaret ederler.

Sözler sihirlidir.

Her söz bir duadır ve kendinden kendine tarif içerir.

Üstadlar onca kitap yazıp onca sözleri boşuna kurup anlatmamışlar. Ezberleyen toplum en azından sonraki nesile aktaracaktır bilgiyi ve bazıları anlayacak idrak edecek, hayatına aktaracak, o hali tarif edip yol gösterecektir.

Söz uçar yazı kalır.

Uyanmış kişi artık uyuma taklidi yaparak kimseyi öncelikle kendini kandıramayacaktır. Zaten hayat buna izin vermeyecektir.

Tekamül ilerleyişi bireysel, tekamül süreci bir ekip çalışmasıdır.

İçinde eril dişil dengesi ve dışında eril dişil dengesi birbirinin tezahürüdür.
İçte tam dışta tam olarakta anlatılır.

Kendime hatırlatasım geldi...

Gün doğmadan kendinden bahsettiriyorsa bu güneş, belli ki her yüreği ısıtacak er ya da geç...

Elif Pavitra - Mistikalem.com

elifpavitra@gmail.com

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ