Jyotishi Dr. Lale Dinç tüm yazıları

Jyotishi, astrovedik uzmanı

Ay tutulmasında 'hasat' baş rolde

28 Eylül 2015 sabaha karşı saat 03:00 civarında Balık burcunda AY TUTULMASI gerçekleşiyor.

Bu tutulmanın tarihi ve astronomik özelliği 1900 yılından beri sadece 5 kez gerçekleşmesi , en son 1982’de meydana gelmesi , tam dolunay sırasında , dünyanın ay ile güneş arasına girerek, AY’ı gölgelemesi sonucu, Ay renginin kızıla yakın gölgeli olarak görülmesidir. Kimi yayınlarda süper ay, kiminde de kızıl ay olarak adı geçer. Ay dünyaya en yakın halinde olacaktır.Tam Ay tutulması gerçekleşecektir.

1 saat 11 dakika sürecek olan tutulma, Türkiye’den de sabah 6:30 a kadar izlenebilecek. Nadir görünen bu olay, NASA'nın internet sitesinden de canlı yayınlanacak. NASA tarafından LRO adlı aracıyla yapılacak canlı yayın video örneği ilişiktedir. Ancak ani ısı değişimleri ve güneş enerjisiyle çalışan bu tür araçların bir anda ışınları alamaz hale gelmesi ile teknik sorunların ortaya çıkması da bekleniyor.

Vedik yani Hint astrolojisi tarafından bakarsak , AY ,Balık burcunda güney ay düğümü Ketu ile kavuşum yaparak gölgeleniyor.. Ketu dünya ile ilgili hiçbirşeydir. Ketu etkisinde kalan zihinler , kendini materyal dünyada yaşatan güneş ışığı gibi, hayati bilgileri alamayınca, Ketu etkisine giriyor..Bu dünyaya ait olmadığına dair düşünceler yerleşerek, eyleme dökülebiliyor. Ketu-Ay kombinasyonu Balık burcunda “gitmek arzusu ve eylemini” işaret eder..

Buna daha üst planda “ tam dönüşüm - bağımlılıklardan vazgeçmek” de deriz..

En üst planda , materyal dünya ile ilginin tamamen kesilerek, ruhsal dünyaya dönüş yapılmasıdır..Bu, yeryüzünde yaşarken de başarılabilir.

Bilinç eğer kuvvetli değilse , özellikle Balık burcu etkisi ile gerçeklerden kaçış da mümkün.

Buradaki büyük sorun, Aslan’daki Mars’ın hemen hemen aynı derecelerde tutulmaya müdahale etmesidir..Özellkle Saturn ve Rahu tarafından yönetilen Kova’nın varoluşla ilgili derin felsefeyi alıp Balık burcuna da taşıdığı düşünülürse , akıl tutulmaları, ciddi zihin bulanıklığı sonucu delilik işaretleri ve hatta eylemleri sıkıntı yaratabilir.. Bu durum dünya çapında, özellikle kuzeydoğu , güney , güneybatı , doğu ve kuzey enlemlerde ciddi olarak hissedilir. .Beraberinde doğa olaylarını artarak getirir. Ani yağmurlar, seller, ani yığılmalar, bunun sonucu mal ve can kaybı mümkün.

Ay burcunda yerleşen Venus’ü ilgilendiren, ilişkiler , sanatsal kültürel faaliyetler ve beraberlikler ani çöküşlerle sonlanabilir.
Özellikle bugünden itibaren 2 ekime kadar etkileri ani ve şok edici olabilir. Takiben etkiler azalarak Ekim ayı sonlarına kadar sürecktir.

Dünyada döviz değeri dalgalanmaları yanısıra , finansal anlaşmalarda ani kopuşlar da mümkün.

Tanrı ile insan arasına aracı olduğunu farz ederek, insanlığı manipule etmek isteyen organizasyonların sonudur. Bu Türkiye için de geçerli. Tam tersine , bu tarz elçiliği bırakıp, insanlığı birliğe yönelten organizasyonlar kazançlı çıkacaktır.

Tutulma, kararma, yığılma ve ani şoklara bağlı toplu insan ölümleri beklenir.

Tam manasıyla “hasat” zamanının önemli bir parçasıdır.
Ay tutulmasını direkt olarak çıplak gözlerinizle izlememenizi öneririm.

28 eylül gece sabaha karşı saatler, tefekkür, meditasyon ve zikr için çok uygundur.. Bu çalışmalar, bilincin ağır ve kalıcı derecede bulanmasını önleyerek, insanlığa çare olma halini yansıtır..

Hepimizin yaşamı, ciddi biçimde değişiyor.. Kimimiz ani olarak yolcu olabiliriz..
Ağır depresyona izin vermemeyi, geçmişi değerlendirirken, kendimizi yargılamamayı , insan olduğumuzu unutmamayı anımsatmak isterim.
Bol bol ağlamak iyi gelir..
Śrī Kṛṣṇa tüm insanlığın el ele huzur içinde yaşamasına kendini adamıştı. Onun için ayrılık , ölüm, insana zarar veren şoklar kabul edilemezdi. Śrī Kṛṣṇa daha bebekken, nice zebaniyi yok etmişti.. Bu, onun yaşama nasıl baktığını göstermekte. Śrī Kṛṣṇa’ya göre , materyal arzular ne kadar az tutulursa, insanın yükü o kadar azalır.. Arzuları tutku ve beklentiler haline getirmek, kaygı ve korkuya zemin açar.. İşte dışarıdan gelen kötülük atakları yani bir nevi zebaniler böyle ortaya çıkar..
Oysa mental düzlemde , O’nun varlığına inanmak, bütünlüğe erişmek için, yargıdan, geçmiş takıntısından, yaratılmış zihinsel zebanilerden ( küfür , lanet okumak , başkalarının ölümünü istemek, nefret ve kin , bunları sözel ve fiziksel eyleme sokmak gibi) uzak durmak Śrī Kṛṣṇa’nın zafer nedeniydi.

Böyle bir Ay tutulmasında Śrī Kṛṣṇa’nın büyük öğretisinin izinden gitmek çok yarar getirecektir.

Bugünden itibaren günde 108 kez okunacak bu mantra tüm güzel kapıları açar..Mantraların anası babasıdır. En az 1 hafta sürdürülmesini öneririm. . İster medite olarak, ister yolda sokakta yürürken, hangi halde olursanız olun.

Jyotishi Dr. Lale Dinç - Mistikalem.com
info@astrovedik.com /
http://astrovedik.blogspot.ae/

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ