Asyalı kadınların 7 güzellik sırrı

Asya kadınları hep olduğundan daha genç görünür. 4O yaşında olan bir Asya kadını 20 yaşında gibi gösterebilir. Peki bunun nedenini hiç merak ettiniz mi?

Asyalı kadınların 7 güzellik sırrı
İlginizi çekebilir

1- Yüzünüzü serum, emülsiyon ve esanslardan oluşan özel bir güzellik rutini ile haftada bir temizleyin

 

Önce hafif olan serum ya da kreminizi uygulayın. Daha sonra ağır olanları uygulayın. Bu şekilde, cildiniz içerdiği onarıcı maddelerin azami miktarını rahatça emebilir.

2- Yüzünüzü morötesi (Ultraviyole) ışığın etkisinden koruyun

Japonya çok güneşli bir yer olmamasına rağmen Japon kızlarının genellikle koyu renkli gözlük taktığını veya sürekli şemsiye taşıdıklarını fark ettiniz mi? Japon kızları bunu ultraviyole yeni morötesi ışınlardan korunmak için yapıyor. Aynı zamanda da birçok kişi kendisini güneş ışığından kaynaklanan yaşlanma etkilerinden korumak için SPF kremleri kullanıyor.

3- Cildinizi güzelleştirmek için pirinç suyu kullanın

Asya'daki kadınlar yüzyıllar boyunca cildi ve saçlarının güzelliğini arttırmak için pirinç suyu kullandılar hala da kullanıyorlar. Yüzünüzü düzenli olarak pirinç suyu ile yıkamak cildinizi yumuşatır, esnekleştirir ve renk ve tonunu eşitler. Bu mucizevi su aynı zamanda saçınızı iyileştirmek için de kullanılabilir: Şampuanı durularken iyi bir durulayıcı olarak da işlev görebilir.

4- Kozmetik ürünlerinizin arasına nane ve yeşil çay ekleyin

Nane ve yeşil çay Asyalı kadınların cilt bakımı için en çok kullandıkları ürünlerden. . Düzenli olarak nane ve yeşil çay kullanarak cildinizin daha sağlıklı hale gelmesine ve parlamasına yardımcı olur.

5- Ürünleri cildinize uygulamadan önce köpük haline getirin

Asyalı kadınlar kozmetik ürünlerine doğrudan cilde uygulamazlar. Bunun yerine köpük haline getirip ciltlerine uygularlar ya da bir sünger yardımıyla ürünü ciltlerine yedirirler.

6- '4-2-4 metodu'

Birçok Asya kökenli kadın "4-2-4" yöntemini kullanıyor Dört dakika yüzünüze sonra da boynunuza temizleyici bir krem sürüp iki dakika bekletin. Bu işlemi de yaptıktan sonra yüzünüzü dört dakika suyla masaj yaparak durulayın.

7- Konjak süngeri kullanın

Asyalı kadınlar ciltlerini temizlerken Konjak süngeri kullanıyorlar. Siz de cildinizi temizlerken bu süngeri kullanabilirsiniz. Konjak süngeri Konjak bitkisinden (Konjak bitkisi 1500 yıldır Japonya'da şifa ev tedavi edici özelliği nedeniyle kullanılıyor) üretilen bir süngerdir. Kullanmadan önce, yumuşak hale getirmek için birkaç dakika ılık suya bırakın. Daha sonra biraz hafifçe sıkıştırın ve alından başlayarak çeneye doğru hareket ettirerek dairesel hareketlerle yüzünüzü temizleyin.

Posta

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ