Astroloji

Demet Hoşman'ın haftalık burç yorumları (13-19 Ağustos)

Astrolog Demet Hoşman astroloji verilerine göre tüm burçları bu hafta bekleyen olası halleri yorumladı.

Demet Hoşmanın haftalık burç yorumları (13-19 Ağustos)

Koç Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Terazi burcunda ilerlemeye başlayan Venüs gezegeni hayatınıza dair tüm ilişkileri öne çıkarır. Özellikle de ikili ilişkilerinizdeki problemler su yüzüne taşınır. Kendinizi başkalarından dinlemeye başlarsınız. Övgüler alırken mutlu olur ve etrafınıza ışıklar saçarken kabul etmekte zorlandığınız yönleriniz anlatıldığında eleştirilere dayanamaz ve karşı saldıra geçebilirsiniz. Oysaki sakin olarak başkalarını dinleyebilirseniz eksiklerinizi giderebilir ve hatalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Eşinizle veya sevgilinizle ego çatışmaları yaşayabilir yeterince sevilmediğinizi hissetmeye başlarsınız. Yaşadığınız sorunları aklı başında ve size tarafsız gözle bakabilen birine anlatabilirseniz aslında sorunun tamamen partnerinizde olmadığını da anlamanız mümkündür. Aynı gün içinde değişik ruh hallerine teslim olmamaya çalışmalısınız. Sevgi ve ilgiyi bir yandan çok fazla gösterir diğer yandan aklınıza takılan herhangi bir şey nedeni ile geri çekebilirsiniz. Bu tavırlarınız ilişkinizi zora sokar hem kendinizi hem de partnerinizi gereksiz yere yormaya başlarsınız. Patlayıcı etkiler yaratmayan Venüs gereksiz hüzünler yaratarak yalnızlığınızın mimarı olmanıza neden olur.

Boğa Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Satürn ve Uranüs arasındaki üçgen açı aktif olacak. Çok sık gerçekleşemeyen oldukça önemli bir açıdır. Açı yapan evler de sabır sayesinde gelecek şans ve bereketten söz edilir. Meslek, yönetimin elinizde olması, başarı ve önemli organizasyonlar gündeme gelir. Önünüzde önem arz eden yenilikler hızla başlayabilir. Geçmişte yaşadığınız sıkıntılardan sonra adeta ödül almaya başlarsınız. Eski işinizden farklı işler gündeme gelebilir. Fakat geçmişte yaptığınız işler gelişiminiz için sizin farkında olmadığınız basamaklar oluşturmuştur. İş hayatınızda ve maddiyatla alakalı yakaladığınız fırsatlar özgüven yenilenmesi yapar. Hayatınızda ki diğer sorunlu alanları da çözebilir ve kendinize bir yol haritası çizersiniz. Duygularınızdan daha çok mantığınız ön planda olacak her konuyu sağ duyu ve tarafsız gözle ele alabileceksiniz. Uzun yolculuklar, yurt dışı bağlantılar düşünülenin üstünde olumlu olarak sonuçlanır. Gücün elinizde olduğunu hissedersiniz fakat bu durumu kötüye kullanmadan gelecek planları yapar, eksiklerinizi hızla gidermeye çalışırsınız. Bugüne kadar büyümenize engel olan sorunlar kendiliğinden kenara çekilir.

İkizler Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Uzun zamandır yapmak istedikleriniz şimdi adeta uyanışa geçiyor. Yüksek ve güçlü bir enerji içinde halsizlik, hastalık gibi sorunlar varsa biranda sihirli bir el değmişçesine kendinizi canlı ve zinde bulursunuz. Normal zamanda sizi zorlayan üstesinden gelinmesi zor konular başarı ile tamamlanır. İş hayatınızda yeni fırsatlar elde ederek gelecekte de başarılara taşıyacak olumlu adımların atılma zamanıdır. Disiplin ve sebat artarak hedeflerinizde ilerleme normal zamanlarda olduğundan çok daha fazla başarma gücü ve azim içinde gerçekleşir. Hayırseverlik ve başkalarına yardım etme duygularınız da artar. Daha önceleri bastırılan istekler cesaretle ifade edilir ve önemli adımlar atılır. Enerjinizi fiziksel ve psikolojik olarak güçlü olmak adına kullanmaya başlarsınız. Daha önce göremediğiniz eksiklerinizi net olarak görürsünüz ve zayıf yönlerinizi ortadan kaldırmak adına tarafsız davranışlar içinde kendinizi eleştirir ve islah etmeye çalışırsınız. Hayatınızda sizi zorlayan konuların iyileşmesi ile aşk ve cinselliğin de daha fazla ortaya çıktığı sizi kamçıladığını fark edersiniz. Çevre ilişkileri ve partnerinizle olan ilişkileriniz uyum içinde yürür.

Yengeç Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Mars gezegeninin geri hareketi devam ediyor ve zıt burcunuz oğlağa geçiş yaptı. Pluton ve Satürn gezegeninden aldığınız zıt açılara Mars da eşlik edince hayatınız özellikle de erkekler tarafından gelecek zararlar sebebi ile aniden karışabilir. Sıkıntılı ve maddi kayıpları da olan açılar duygularınıza da yansıyarak ruh sağlığınızı hassaslaştırır. İyimserlikten uzaklaşarak hayata dair her konuya negatif bakacak ailenizden ve ebeveynlerinizden de destek ve yardım görmediğinizi düşünerek kendinizi yalnız hissedeceksiniz. Bu dönemde atılım yapmaya, büyümeye, genişlemeye, yeni görevler üstlenmeye kalktığınızda küçük aksilikler dahi sizi hemen yıldıracak, vazgeçen ve her şeyi yarıda bırakıp çaba göstermeyen yapıda olacağınızdan kendinizi daha fazla disiplin etmeniz gerekebilir. Sizin depresif olmanıza neden olan konuları değiştirmek ve sonuca erdirmek zorundasınız. Eğer konunun üzerine gidip değiştirmezseniz depresyon durumunuz daha da artacaktır. Değer verdiğiniz sevdikleriniz karşınıza kırıcı sözleri ile geçerek yıllarca içlerinde biriken ne varsa söylerler ve sizi kırmaktan çekinmezler. Bu durumu fırsat kabul edip siz de yüzleşmeye çalışın.

Aslan Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Transit Mars bir süreliğine zıt burcunuzu terk ederek size nefes aldıracak. Tutulmalar, Mars ve Jüpiter olumsuzlukları nedeni ile bir süredir etrafınızda adeta korku çemberi oluşmuş gibiydi. Adım atamıyor hangi sorunu nasıl halledeceğinizi bilemiyordunuz. Jüpiter olumsuz açısına sonbahara kadar devam edecek ama diğer olumsuz açılardan sıyrıldınız üstelik Venüs gezegeni de destek vermeye başladığından maddi konularda dikkatli olmak şartı ile yaşamınızı düzene koymanız sorunlarınızı halletmeniz diğer zamanlara oranla daha kolay olacak. Venüs transiti hayatınıza güzel duyguları yeniden tadacağınız bir aşk ilişkisi getirebileceği gibi birçok kısa yolculuğu da gündeme getirerek kafanızı dağıtmanız için fırsatlar yaratacak. Ailenizdeki kadınlarla daha çok bir araya gelecek karşılıklı sevgi ve ilgiyi derinden deneyimleyeceksiniz. Önemli organizasyonlar gündeme gelir. Önünüzde önem arz eden yenilikler de hızla başlayabilir. Hayatınızda ki diğer sorunlu alanları da artan güveninizle çözebilir ve kendinize bir yol haritası çizersiniz. Duygularınızdan daha çok mantığınız ön planda olacak her konuyu sağ duyu ve tarafsız gözle ele alabileceksiniz.

Başak Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Mars, Satürn ve Pluton gezegenlerinin desteğini birçok anlamda hissetmeye başlayacaksınız. Bu süreçte sizi zorlayan bazı negatif özelliklerinizden kolaylıkla arınabilirsiniz. Yıllardır kurduğunuz fakat son dönemde vazgeçtiğiniz bazı hayalleriniz şimdi gezegenlerin desteği ile (disiplin ve sabır sayesinde) gerçekleşme zamanıdır. Yaşam sevinciniz yükselerek hayatı daha pozitif görmenize neden olacak olaylar kapınızı çalacak. Bugüne kadar süre gelen sağlık sorunlarınız varsa yeni bir tedavi yöntemi ile aniden sağlığınıza da kavuşabilirsiniz. Hiçbir olay, hiçbir durumda depresyona girmez, mutlak çözümcü davranırsınız. Olayların gidişatını kabul eder, en olumsuz olayda bile bunun olması gerekiyordu diyerek metanetle karşılarsınız. Yükselen enerjiniz ile hem kendinize hem de etrafınıza faydanız dokunur. İçinizdeki huzursuz enerjinizi şimdi yapıcı olarak kullanmayı ve psikolojinizi tedavi etmeyi ve enerjinizi olumlu yönde kullanmayı öğrenirsiniz. Talih kuşunun kafaya konması denen durum güçlü gezegenlerin kavuşum yaparak üçgen açılarında gerçekleşir. Büyümek ve genişlemek için olaylar ve insanlar şimdi önünüzdedir.

Terazi Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Burcunuzda transit açı yapan Venüs gezegeni kare burcunuz oğlaktaki Satürn gezegeni ile olumsuz açı da olduğundan birçok konuda hassas bir süreçten geçme zamanıdır. Yürüdüğünüz yollarda dengeler bazen birbirine karışabilir. Ortada bir sebep olmasa dahi suçluluk duygusu ağır basmaya başlar. Geçmişte yaptığınız hataları ve kırdığınız kişileri düşünerek hüzünlenirsiniz. Bazı yakınlarınızı kaybetmiş olmanın acısını kalbinizde derinden hissedersiniz. Merhamet duygunuz sevdiklerinize karşı yoğundur aynı zamanda siz de şefkat ve ait olma isteği içinde olursunuz. Sahiplenme duygusu tüm ilişkilerinizde ön plandadır. Hayatınıza ait tüm eski defterler açılır. Bugüne kadar maddi, manevi ne kazandınız ne kaybettiniz analiz etmeye çalışırsınız. Bu analizi tam olarak yapabilir ve kendinizi tarafsızca sorgulayabilirseniz gelecekteki kararlarınız için hatalarınızdan sıyrılarak önemli adımlar atabilirsiniz. Venüs Satürn olumsuz açısı sağlık olarak da zorlayabilir. Beliniz, böbrekleriniz hassaslaşır eğer tiroitlerle alakalı sorunlarınız varsa yeniden nüksederek doktor yolunu tutmanız gerekebilir. Sakinlik ve sağduyu sayesinde kolaylıkla atlatılacak bir süreçtir.

Akrep Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Nihayet Mars gezegeninin olumsuz açılarından kurtuldunuz. Halen aslan burcu etkinliği devam ediyor hayatınızdaki önemli erkek figürleri sorun ve masraf çıkarabilir fakat sinirleriniz gevşemiş olarak önünüzü rahat görebileceğinizden ortaya çıkan sorunları da gözünüzde büyütmeyeceksiniz. Ruhsal gerginliklerden sizi sıkan boğucu bağlardan kurtulma çabalarınızda olumlu ilerlemeler olur. Çevre değişikliği, maddi girişimler olumlu olarak sonuçlanacaktır. Hayata dair ilerlemek istediğiniz konuda yıllarca sabrettiğiniz başarı gelebilir. Yasaları, kanunu ve gelenekleri ciddiye alarak hata yapmadan ilerlersiniz. Yaşamınızda kritik olan engellenmiş ve sürüncemede kalmış her tür konu aniden büyük bir kolaylıkla hallolacaktır. Yaptığınız planlar kendiliğinden işler. Eskiye hüzünlenmeden sevgi içinde elveda deme zamanıdır. Canınızı sıkan, ne yaparsanız yapın ulaşmayı başaramadığınız kişilerden uzak durmanın sizin lehinize olacağının farkına vararak gerekeni yapacaksınız. Kararlarınızda sabit olmanıza rağmen veda ettiğiniz kişilere dahi empati içinde bakabilecek ve herkesin fıtratının farklı olduğunu düşünerek anlayış göstereceksiniz.

Yay Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Terazi burcu transiti yapan Venüs sextile açısı ile size hem maddi hem de aşk konularında destek sunmaya hazırlanıyor. Hayal gücünüz hiç olmadığı kadar çalışarak sizi hayallerinizi gerçekleştirmeye odaklanmanız için zorlayacaktır. Maddi anlamda sanki ilahi bir güç tarafından korunduğunuzu hissedersiniz. Yaptığınız her iyilik fazlası ile ödüllendirilir. Yaratıcı ve sanatsal yetenekler daha çok ortaya çıkar. Bu tip konularda eğilimleriniz varsa bunu ortaya çıkaracağınız en güzel dönemlerden biridir. Örneğin bir sanatçı için çok güzel bir dönemdir. Yüzünüzü iyiliğe, hakikate ve Allah sevgisine çevirirsiniz. Gerçek dostluklara sevgi ve yardım sunar, sahte dostlardan arınırsınız. Başkalarına yardım etme, kimsesizlerin sesi olmak istersiniz. Ruhsal organizasyonlarda öne çıkar ve aktif olarak bu tip gurupların içinde olmaya başlarsınız. Kötü düşünceler birer, birer ayıklanır ve kendinizi bularak başka kişilere de ulaşırsınız. Hayatın gerçek anlamını bulursunuz. Hayırseverlik, başkalarına yardım etme, hayvanı, mazlumu koruma ortaya çıkar ve bu tip konulardaki yardımları arttırmak adına bir yardım çemberi oluşturursunuz.

Oğlak Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Burcunuza geri harekette transit geçişe başlayan Mars gezegeni Pluton ile açı payıyla da olsa kavuşum yapacak. Mars ve Pluton kavuşum açısı oldukça önemli bir enerjidir. Korkusuzluğu arttırır ve her konunun içinde olmak istersiniz. Sesiniz daha fazla çıkar ama kelimeleriniz can acıtıcı olacaktır. İstediklerinizi elde etmek için beklemek istemezsiniz. Bu uğurda zorlayıcı tavırlar içinde olur, başkalarının fikirlerine itibar etmezsiniz. Daha önceden planlanmamış kavgalar gündeme gelir, hayatınız aniden bir savaş alanına dönüşür. Söz dinleyecek, empati kuracak durumunuzda yoktur. Başkalarına ait sırlar, söylenmemesi gerekenler ortaya dökülür. Size karşı gelen kişileri yere serebilmek adına elinizde ne varsa kullanırsınız. Patlamaya hazır bir bomba gibi olursunuz. Piminizi çekene de acıma duygunuz yok olur. Bu süreçte resmi kişilerle de karşı karşıya gelmeniz mümkündür. Negatif enerjiniz arttıkça tatsız olayları da hayatınıza çekmeye başlarsınız. İçinizden fışkıran şiddeti azaltmayı başarırsanız ortaya muhteşem işler de çıkabilir. Sakinlik, dua ve arınma yöntemleri geliştirerek daha az kırıcı olmaya çalışmalısınız.

Kova Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Geri harekette bulunan transit Mars nihayet kısa sürelide olsa burcunuzu terk ederek oğlak burcuna giriş yaptı. Terazi burcunda da Venüs geçişi başladığı için uzun süreden sonra rahat bir nefes almaya başlayacaksınız. Duygularınızın kontrol dışı hareket etmediğini sizi zorlamadan mantığınızla uyum içinde olduğunu önünüzdeki süreçte gözlemlemeye başlayacaksınız. Geçmişten gelen sağlık sorunlarınız varsa hızlı iyileşme dönemi yaşarsınız. Aile, ebeveynler, çocuklar, evlilik gibi ilişkileriniz olduğundan daha iyi bir şekilde yürüyecek ayrıca maddi anlamda da fırsatlar yakalayacaksınız. Mükemmel mantık gücünüzü kullanacak ve yaratıcılığınızı ortaya çıkararak el attığınız her konuda başarılı olacaksınız. Maddi ve iş anlamında geçmişte yaşanan sıkıntılar bu süreçte biter. Bekâr kovalar için sevgi ve saygının önde olduğu mantıklı ilişkiler ve evliliğe dair adımların atılacağı zaman dilimi de başlamış durumdadır. En iyi ortaklıklar ve ilişki başlangıçları Venüs olumlu açılar yapma sürecinde kurulur. Hayata dair beklentilerimizin gerçekleşme zamanı olduğundan bu süreçte iş kurmak, işe başlamak, geliştirmek için oldukça olumlu bir zaman dilimidir.

Balık Burcu 13-19 Ağustos haftalık burç yorumu

Transit marsın oğlak burcuna geçişi bazı burçları zorlarken size güç ve dayanıklılık verecek. Güneş ve Mars gezegeni birbirine uyumlu açıda olduğu zaman kişiye büyük enerji ve canlılık verir. Sizi zorlayan herhangi bir sağlık sorununuz var ise kısa sürede toparlanarak iyileşirsiniz. İstekleriniz, arzular ve hedefler belirlenir ve o doğrultuda sağlam adımlar atılır. Fiziksel ve duygusal olarak oldukça güçlü ve dinamik hissedersiniz. Başarma azminize katkı sağlayacak bazı şanslar elde etmenizde olasıdır. Karşınıza hiç beklemediğiniz yeni fırsatlar çıkar ve gelişiminize olumlu katkı sağlayacak şekilde değerlendirirsiniz. Ticari girişimler içinde için oldukça güzel olan bu süreçte hiç beklemediğiniz paraların da gelmesi olasıdır. Yarım kalan ve mutlaka yerine getirmeniz gereken işleri büyük bir istek ve kendinize güven içinde yerine getirmenin huzurunu derinden yaşayabilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız her tür projeyi geliştirmek ve aşk hayatınızı düzene koymak adına adımlar attığınızda yakınınız olan erkeklerin de destekleri ile işleriniz kolaylaşacaktır. Aşk hayatı uzun süredir rutin olanlar içinde canlılık ve yeni tanışmalar gündemde olacaktır.

cumhuriyet

Yorumlar