Anasayfa | Astroloji | Şenay Yangel'e göre Türkiye'nin 2014 Burç Yorumu

Şenay Yangel'e göre Türkiye'nin 2014 Burç Yorumu

Yazı ebatı: Decrease font Enlarge font
Şenay Yangel'e göre Türkiye'nin 2014 Burç Yorumu

Ünlü Astrolog Şenay Yangel, astrolojiye göre 2014'te Türkiye'yi zor günlerin beklediğini söylüyor.

Türkiye'nin burcu ve Astrolojik haritası

Resimde Türkiye’nin Batı Astroloji sistemine göre hazırlanan horoskopu yer almaktadır.  Türkiye’nin doğum horoskopu 29 Ekim 1923 tarihinde, Ankara’da saat 20.30’da Cumhuriyet'in ilanı üzerinde kurulmuştur. Hürrriyetaile.com sitesinde burç yorumları yayınlanan Astrolog Şenay Yangel, "Türkiye’nin horoskopunda Güneş, Akrep burcundadır. Yani Türkiye'nin burcu Akrep burcudur. Türkiye'nin yükselen burcu Yengeç burcu olup 5. ev kesişen burç olarak Akrep’i barındırmakta ve burada “Stellium” adı verilen gezegen kümeleşmesi göze çarpmaktadır. Jüpiter, Venüs, Güneş, Satürn ve Merkür kesişen ev içinde kalarak haritanın en önemli evi olan yerde olumsuzluklara neden olmaktadır. Burası yaşam arzusu, sanat, yaratıcılık, spekülasyon veya kısaca varlığını gösterme evidir. Ülkenin ekonomik anlamda sürekli istikar sağlayamaması, skandallar, terör olayları gerçek sanata yabancılaşması ve Akrep burcu ve genelde yeterince istikrarlı olamayan politikacılar tarafından yönetilmesi ve dünya ülkeleri arasında hak ettiği yeri almakta zorlanmasının astrolojik açıklması burada açıkça kendini göstermektedir. 5. evin karşısında bulunan 11. ev ise dünyanın diğer ülkelerini ve insanlarını temsil etmektedir. Türkiye’nin sürekli uluslalarası politikada zorlanması ve girişimlerinin uzak tutulmasın açıklamasını da yine horoskop ortaya koymaktadır" diyor ve Türkiye'nin burcuna göre karakterini şöyle izah ediyor: 

Türkiye karakter olarak nasıl bir ülkedir?

Mundane Astroloji analizleri içinde yer alan “Transantal Gezegenler” araştırması ülkelerin ve milletlerin karakter oluşumları hakkında bilgi verir. Transantal gezegenler insan bilincinin sınırlarını aşan fizik ötesi güçleri veya olayları yöneten doğa üstü enerjileri açıklar. Doğum haritasında en az görünümde tutulan gezegenin transitlerinde ve coğrafi izdüşümün Yükselen, Başucu, Alçalan burç ve Nadir noktalarındaki yerleşimleri gezegensel enerjileri tetikleyici olarak görev yapar. Buradan ortaya çıkan enerji, yaşam boyunca öteki gezegenlerin enerjilerinin hangi yaşam alanlarına odaklanarak üstünlük sağlayacağını gösterir.

Şimdi horoskopu inceleyerek Türkiye’nin transantal gezegenlerini ve güçlerini açıklayalım.


Hakan Kırkoğlu'dan Türkiye'nin 2014 Burç Yorumu

Yukarıdaki analize göre Türkiye’nin 1. transantal gezegeni Güneş olup 2. gezegen ise Mars’tır. Güneş, kişilik gelişiminde kahramanlık olgularını temsil eder. Mars ise bunu başarma yolundaki rastlanacak serüvenleri simgeler. Mars ayrıca, hedefe ulaşmakta izlediğimiz yolda ihtiyacımız olan cesaret, yiğitlik, dayanma gücü, sabır ve tahammül gibi temel enerjileri temsil eder. Güneş ve Mars arasında birbirini tamamlayıcı pek çok özellikler bulunmaktadır.

Türkiye’nin transantal gezegenlerine bakarsak ülkemizin öz kimliğinin cesaret ve kahramanlık olguları ile yapılandığını açıkça görüyoruz.

Mundane (Dünyevi) Astroloji

Her ülkenin kuruluşu ile ilgili zaman bilgileri kullanılarak horoskopu hazırlanır ve astrolojinin bu sistemine “Mundane” (Dünyevi) adı verilir.

Mundane horoskopta her ev yaşamsal bir alan ve konu ile ilgilidir.

Kısaca evlerin anlamlarını görelim…

1. Ev (Yükselen Burç): Milletin tümünü temsil eder. Dünyaya nasıl göründüğünü belirtir.
2. Ev: Genel olarak ülke ekonomisini temsil eder.
3. Ev: Eğitim, kültür, iletişim, bilim ve ülkenin komşularını temsil eder.
4.Ev: Toprakları, yerleşimi ve tarımı temsil eder.
5. Ev: Spor ve tüm olarak eğlenceye bakışı ve uygulanmasını temsil eder.
6. Ev: Çalışan sınıfları, halk sağlığını, silahlı güçleri ve sivil hizmetleri temsil eder.
7. Ev: Yabancı devlet konularını, savaşı ve adetleri (örf) temsil eder.
8. Ev: Yabancı ülkelerle finans ilişkilerin, halk güvenliğini ve suçları temsil eder.
9. Ev: Kanunları, din, devlet ve yaşam felsefesini temsil eder.
10. Ev: Devletin başını, hükümeti, ulusal prestiji temsil eder.
11. Ev: Parlamentoyu, mahalli idareleri ve devletin dostlarını temsil eder.
12. Ev: Hapishaneleri, hastaneleri, gizli kuruluşları devletin gizli düşmanlarını ve karşıt güçleri temsil eder.

Mundane horoskoptaki gezegenlerin temsil ettikleri kişiler ve alanlar farklıdır. Bunları aşağıda kısaca belirtiyoruz.

GÜNEŞ: Başbakanı, yönetimdeki otoriteleri, kahramanları ve ulusal şampiyonları temsil eder.

AY: Halkı, genel olarak kadınları, kalabalıkları temsil eder ve haritada Ay yerleşimi toplumun neye odaklanacağını belirtir.

MERKÜR: Medyayı, ticareti ve entelektüel kesimleri temsil eder.

VENÜS: Kadınlarla ilgili alanları, doğumları ve evlilik ve çocuklarla ilişkili konuları temsil eder. Ayrıca sanatkârları, spor ve eğlenceyi, barış ve diplomasiyi gösterir

MARS: Orduyu yönetir, askerleri ve denizcileri temsil eder. Savaşı, terörizmi, grevleri ve aykırılıkları, karşıt güçleri, yangınları ve kayıpları işaret eder.

JÜPİTER: Din ve hukuku, din kurumlarını ve ibadet yerlerini, adalet sistemini, ulusal varlıkları, bankaları ve bankerleri temsil eder.

SATÜRN: Halkın yaşlı kesimini ve ulusal kayıpları temsil eder. Çiftçileri, madencileri, maden kaynaklarını, mineralleri yönetir. Ulusal üzüntü ve hayal kırıklıklarının işaretidir.

ÜRANUS: Aşırlıkları, ani değişimleri, sağ kanat politika fikirlerini, girişimleri ve bilimsel olayları temsil eder.

NEPTÜN: Sosyalizmi, komünizmi ve buna benzer akımları, kayıpları ve gizli kapaklı konuları temsil eder.

PLÜTO: Yeniden yapılanmaları ve değişimleri, organize suçları ve yer altı faaliyetlerini temsil eder.

Yazının tamamanını okumak ve TÜRKİYE ‘’Vedic’’ Hint Astrolojisine göre Horoskopu'nu görmek için BU LİNKİ tıklayabilirsiniz


GÜZEL GÜNLER 2016'DA

Astrolog Şewnay Yangel 10 Mayıs 2013 tarihli yazısında ise Sonbahar ve sonrasında dair orumlarını şöyle açıklamıştı:

Ülkemizi, liderleri,sanatçıları nasıl bir süreç bekliyor?

Liderler muhtemelen iktidarda kalmayı arzulayacak ve bu yönde çaba sarfedecek. Bu da kendilerini halka karşı sevilmeyen kişi olarak gösterecek tavırlar sergilemelerine sebebiyet verebilecek. Sanatçılar ve gençler yaklaşık 3 yıl sürecek bir mücadele içerisinde olabilecekler. Zamanla yavaş ama sürekli bir iyileşme olacak. Bu yıl ağustos ortalarından itibaren eylül ayı dahil olmak üzere bazı olumlu gelişmeler olabilecek.

Liderler gökyüzünden gelen mesajları nasıl değerlendiriyorlar?

Gökler liderlerin gökyüzü mesajlarını tam olarak algılayamayacaklarına işaret etmekte. Bu mesajlar malesef pek iç açıcı değil. Gökyüzü bir rejim ya da bir liderin sonuna işaret olarak değerlendirilebilecek mesajlar vermekte. Belki de bu değişikliğe giden yolda bir dönemeçteyiz diye de değerlendirebiliriz.

Türkiye'nin güzel günleri yakın mı?

2016 sonrasında… Türkiye'de istikrarlı ve yenilikçi sürecin başlayacağı dönem. Hepimiz tercihlerimiz ve tutumuzla bu sürecin içinde yer alıp seçimlerimize göre ya sınavı geçecek ya da sınıfta kalacağız.

Türkiye'nin grafiği diğer ülkelerle karşılaştırışdığında nasıl bir tablo var ortada

Türkiye aslında daha iyi bir geleceğe sahip olma şansında. Ben SURİYE, İRAN, İSRAİL devletlerinin haritalarını inceledim. İsrail çok güçlü bir horoskopa sahip. En az beş yıl daha israil herhangi büyük bir sorun ile karşılaşmayacak gibi görünüyor. Fakat iki yıl daha kötü nam ve şöhreti devam edecek gibi. İran ve Suriye, Ağustos ortalarında başlamak kaydı ile bir çöküş sürecinde gibi gözükmekte. İran on yıl boyunca problemli ve hastalıklı tabir edilebilecek bir horoskopa sahip iken nükleer problemler 2 yıl içerisinde ortadan kalkacak gibi gözüküyor. Yani nükleer sevdadan vazgeçebilirler. Türkiye’nin horoskobunu incelediğimde ise tabiri caiz ise iki yıl boyunca bir inşa sürecinden geçerek daha liberal ve müreffeh bir ülke olma sürecinde gözükmekte.

ASTROLOG ŞENAY  YANGEL'DEN TÜRKİYE'NİN 2014 YILININ BURÇ YORUMU

Astrolog Şenay Yangel, aynı siteden yazar arkadaşı Sedef Batı'yla yaptığı röportajda, 2014 yılı burç yorumlarına yakında yayınlanacak kitabında açıklayacağını söyledi. Ancak bazı ipuçları vermeyi ihmal etmedi:

"Küçük tüyoları paylaşalım okuyucularımızla. 3 Kasım’da Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, Akrep burcu olan ülkemizi çok da olumlu etkilemeyecek. 15 Ekim - 15 Kasım Türkiye için çok kritik bir dönem. Gökyüzü ülkemiz için 2014 Mayıs ayına kadar olan zaman diliminde oldukça zorlayıcı etkilere sahip. Tutulma etkisi 6 ile 12 ay boyunca; gizli örgüt ve yapılanmaların etnik kökenli grupların terörist saldırıların ardı ardına yaşanmasına sebep olabilir. Özellikle 23 Aralık ve sonrası etnik köken ayrılıklarına bağlı silahlı çatışmalar ve saldırılarla karşı karşıya kalabileceğimiz konusunda uyarıcı.

2014 Yılında Hangi Burç Daha Şanslı?

Türkiye için komşu ülkelerle yaşadığımız sorunların üzerine iç kaosun başlaması zaten zor olan süreci daha da içinden çıkılmaz bir hale büründürebilir ve bu olayların akabinde Askeri hukukla kısa bir süre yönetilme durumu ile karşı karşıya kalabiliriz. 2014-2015 haritaları iç ve dış düşmanların yoğun saldırıları ile karşı karşıya kalacağımıza işaret etmekte. Hükümetler ve liderleri ilgilendiren konularda sarsıcı gelişmelerde yine bu dönemin getirileri arasında. Birçok ülke büyük siyasi ve ekonomik sorunlar yaşayacak. En belirgin ülkeler ise Çin ve Hindistan. Türkiye yılın ilk 3 ayı ekonomik anlamda yoğun dalgalanmalarla karşı karşıya kalabilir. Bu dönemde özellikle Astroloji'den faydalanmanın fazlası ile önemli olduğunu düşünmekteyim.

Son derece sağduyulu olunması gereken bir dönem. Gökyüzünün bizlere mesajı ise; doğanın dengesini bozan insanoğlu, onun yeniden yapılanmasına katkıda bulunmazsa iktidar hırsı, sahip olma kitleleri, yönlendirme güdüsünün esiri olup ben merkezli yoldan ilerlemeye devam edip “biz” olma olgusunun temelini kavrayamaz ve bu bilince erişemezsek her birimiz yaptıklarımızın bedelini olumlu ya da olumsuz olarak öderiz. Dünyamızın yeni bir çağa girdiği bu süreçte tercihlerimizi ruhumuzun verdiği mesajları dikkate alarak yapmalıyız. Seçimlerimizin sonuçlarını da tüm dünyaya yansıtmalıyız. Yeniçağ süreci, seçimlerimiz doğrultusunda şekillenecektir.

Bir dönem bitip yeni bir dönem başlarken gelen bu yüksek enerjiyi iyi değerlendirebilmeniz dileklerimle…

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun"

Yorum beslemesine abone olun Yorumlar (6 gönderilen)

avatar
Sali 14/06/2014 13:40:32
Bu yazı da birşey mi ben daha ne yazılar okudum, ettnik siyaset erken seçim vb. şeyin yazıldığı yazılar, o yıldızlardan o kadar şeyin çıkmayacağını akıllı olan her insan bilir, resmen bilinçaltındaki şeyleri youmuna katmış, başka birşey değil. hiçbirine katılmıyorum.
avatar
incim kolçak 01/01/2014 23:46:01
gülsüm hnm lütfen bu sayfayada siyaseti karıştırmayın şenay hnmın söylediklerini pekçok astrologda doğrulamaktadır ayrıca bende astrolojiyle uğraşıyorum inanın hesaplanması çok zor ve gerçekten akıl gerektiren bir branş madem anlamıyorsunuz lütfen rencide edici şeyler söylemeyin zira söyledikleri çok doğru
avatar
Belma 12/12/2013 13:44:19
Gülsüm Ramazanoğlu, Astroloji kişilerin çıkar ve arzularına göre cevap vermez. Neyse o'dur. Siz sadece Kuşkucu ve Evhamlı bir psikolojiye sahipsiniz bence.
avatar
Deniz Tamer 21/11/2013 00:23:00
Erzurumlu
İbrahim Hakkı Hazretleri
MARİFETNAME

Kitap Sanayii, İstanbul - 1984
Sayfa: 65

... Zira, Allah (Alkan)'ın kudreti ile ulvi cisimlerin süfli cisimlerde çeşitli tesirleri daima birbirini takip ettiğinden BÜTÜN HALKIN ŞEKLİ ve durumları, ahlak ve tavırları HENÜS ANALARININ RAHİMLERİ İÇİNDEYKEN tesadüf eden baht ve taliieri TESİRLERİ ile ortaya çıkmıştır ki, ANA KARNINA nutfe (sperm) DÜŞTÜĞÜ SAATTE baba ve ananın talii ne işte ise ve BİRBİRİNİN YILDIZI neye bakıyorsa NUTFENİN (spermin) zatına (DNA' sına) tesiri ile NAKŞEDİLİR (Bu nakşedilmek, Nakşibendi tarikat/tarikatçılığı değildir!). Mesela saadet, şekavet, anlayış, hamakat, cimrilik, cömertlik, korku, şecaat, sevgi, düşmanlık, hırs, kanaat, himmet, alçaklık, fakirlik, zenginlik, rahat, güzellik, KEMAL, yorgunluk, ve üzüntü HER NE KONUM üzerine ise O NUTFENİN (spermin) ZATINA (DNA' sına, Alın yazısı denilen!) TABİ olur. ZİRA o nutfe (sperm), CENİNİN CİSMİNİN (bedeninin/vücudunun) LEVH-İ MAHFUZUDUR. Levh-i Mahfuz bu alemin (ve Al emin) AYNASI (aynısı)' dır. Şu halde her kim ki, Said olmuştur, saadetini ANA KARNINDA bulmuştur. Her kim ki ŞAKİ gelmiştir, o da ŞAKİLİĞİNİ (eşkıyalığını) ANA karnında BULMUŞTUR. Ni tekim Habibi Ekrem (S: A: V:) Hazretleri: <<Said, anası karnında saîdtir. Şaki anası karnında şakidir buyurmuştur (Bir insanın doğumu ile ilgili astroloji değil, ana karnına düştüğü saat kişinin burcudur!) Herkesin TALİİNİN tesirini REMZ ile DUYURMUŞTUR. Çünkü halkın bütün şekilleri, vasıfları, feliki konumları (Yıldız name) gereğince RAHİMLERDE muhtelif bulunmuştur. Şu halde ECELİ MÜSEMMALARI dahi mizaçları bedenleri itidal üzere sıcak ve rutubetli müşahede KILINMIŞTIR...

-Kişinin ölüm saati de DNA da bellidir. X kromozomu, ölüme karar veren, Y ise, yaşama karar verendir.

Tohum toprağa düşer, kendinden kendi köklerini oluşturur. Kökler vasıtası ile topraktan 42 elementi almaya çalışır ve bedeni bu şekilde yaratmaya başlar ve yaratır. Bedenin üzerinde tekrar tohumlarını oluşturur. (ilk kan hücresinin oluşumundan günümüze DNA bilgileri, genler de genetik yapıları tohumdan bedene- bedenden tohuma Kalıtım/soya çekim aktarır!) TOHUMLAR tekrar toprağa düşer ve ölmüş olan bedeni tekrar diriltir/yaratır. Bu olaya REENKARNOSYAN denir!

Tohumun içinde milyonlarca mı, milyarlarca mı ölmüş olan bedenlerin DNA bilgileri ve genetik bilgileri mevcuttur! "EVRENDE, hiçbir şey (beden), YOKTAN var OLMAZ, var olan da YOK OLMAZ!" Bundan dolayı görünen hiçbir beden sahibi, bedenine BEN varım diyemez? Ancak onu ALLAH (Al kan hücresi) diyebilir ki, O bile kuran-ı Kerimde çoğunlukla BİZ diyor! Neden biz diyor? Bedenleri Yaratan kan hücresi rahimlere tek olarak düşer ama, içinde: Erkek "o+" dişi ">" DNA ve kromozomlar bulunduğu için, bedenleri birlikte kan hücresi bunlarla yarattığı için Biz demektedir. Melek, melaike de bunlardır!
avatar
Aşye Hacıoğlu 06/11/2013 14:12:25
Sayın Gülsüm Ramazanoğlu Şenay Yangel dünya astrologlar birliği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteridir. Ama sizin Astrolojinin A' sından bile anlamadığınız ortada! Astrolojide evlerin ne anlama geldiğini bilmek gerek bilmek için öğrenmek öğrenmek içinde AKIL gerek! Madem çok merak ediyorsunuz kim olduğunu buyrun okuyun! Profesyonel eğitimini Londra’daki Faculty of Astrological Studies’de ABD Kepler College ve Dirah Academy İnternational da tamamladı. Yangel Uluslararası Vedic Astroloji Başkanı Guru Profösör Gary Gomes’in ve Türkiyede Vedic Astrolog Yücel Sügen’in öğretmen öğrencisi olup uluslararası çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir. Uzmanlık alanları Ezoterik ve Vedic Astroloji olan Yangel 2007 yılında www.astrodeha.com internet sitesini 2008 yılında ise AstrodehA Danışmanlık Merkezini kurdu. 2011 Yılında Kepler Kolej ve Faculte Of Astrological Studies’ten Ruhsal astroloji alanlarında master ve Astrological Association Of Great Britain onaylı master ödülü aldı. 2008 yılından bu yana profosyonel olarak astroloji danışmanlığı yapmaya devam eden Yangel’İn üye olduğu

Uluslalarası Astroloji birlikleri:

AA İngiltere Astroloji Derneği ‘’The Astrological *Associaition of Great Britain’’

*ISAR ‘’International Society for Astrological Research’’

*NCGR ‘’Geocosmic Araştırmaları Ulusal Konseyi’’

*CVA ‘’ Council of Vedic Astrology’’ Dünya Vedic Astroloji Konseyi.
avatar
Gülsüm Ramazanoğlu 03/11/2013 13:27:23
Siz gerçekten astrolog musunuz yoksa Hürriyetin rejim değiştirme operasyonunda "astrologlar bile söylüyor, bak parklar bahçelerden bahsediyor, sanatçılar ve gençlerden bahsediyor..oo! " dedirtmek için para verip kullandığı bir profil mi?

Keşke astrolojinin saygınlığını kirletmeyeydiniz! Ben de adam yerine koyup okumuş bulundum!
toplam: 6 | gösteriliyor: 1 - 6

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Etiket:

Astroloji, Astrolog, Türkiye'nin burcu, Yengeç Burcu, Akrep Burcu, Şenay Yangel, Türkiye’nin doğum horoskopu, Türkiye'nin yükselen burcu, burç yorumu, 2014

Resim Galerisi

Bu yazıyı oyla

3.25

Günlük Burç Yorumu

Powered by Vivvo CMS v4.7