Astroloji

28 Haziran Kova Burcunda Mars retrosunun burçlara etkileri

Astrolog Banu Boz, Mars'ın 28 Haziran 2018 de Kova burcunun dokuz derecesinde geri hareketinin burçları nasıl etkileyeceğini yorumladı.

  28 Haziran Kova Burcunda Mars retrosunun burçlara etkileri

Girişim, cesaret, dayanıklılık ve kas gücünün sembolü  Mars; 26 Haziran’ da durağan hale geçtikten sonra 28 Haziran 2018 de Kova burcunun dokuz derecesinde geri hareketine başlıyor. 28 Ağustos 2018 tarihine kadar retroda kalacak Mars, birçok şeyi yavaşlattığı gibi bazı aksiliklere de neden olacak gibi gözüküyor.

Tabii ki gezegenler hiçbir zaman geri hareket etmezler. Yörüngelerinde seyir halinde giderken birbirlerini görüş zamanlarında ki iz düşümü böyle algı yapar. Merkür yılda üç defa Venüs ve Mars iki yılda bir retro yapar. İşte bu ters enerji yayılımlarında istatistiki araştırmalar; yeni başlanılan işlerin yol almadığını, gelişen konuların sorunlar çıkarması ile yavaş ilerlemeleri de kayda geçmiştir. Hele geri harekete geçmek için durağan halinde olan bir gezegen tamamen zorlanma demektir. Ama bu gibi enerjilere hep sorun demek de yanlıştır. Aksine bir nimet ikinci hatta üçüncü şanslardır. Geçmişte yapmış olduğumuz girişimlerimiz, tühlenip, vahlanarak kaçırmış olduğumuz fırsatlarımız hiç beklemediğiniz anda bir bakmışsınız ki önümüze düşmüş. Gelen fırsatı kaçırmadan değerlendirmek ise tamamen kişinin hüneridir. Geri giden Mars ilk önce 28 Haziran doğumlu Yengeçler’ i,  29 Nisan doğumlu Boğalar’ ı, 1 Ağustos doğumlu Aslanlar’ ı ve 1 Kasım doğumlu Akrep’ lerin hayatlarında ilk etapta kaos gibi algılansa da fırsatlar açısından onlara iyi gelecek.

Güçsüzlük, kazalar ve cinsel sorunlara açık olan bu dönemde sakin ve mümkünse elimizde olan mevcut şartları koruyarak daha hesaplı hareket etmekte fayda olduğu önemle öne çıkıyor.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE MARS RETROSU

YÜKSELEN KOÇLAR: Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve ileriye yönelik yapmış olduğunuz plan ve projelerde Ağustos sonuna kadar sorun çıkması muhtemel. Eğer iş ve kariyerle ilgili önceden bir girişimde bulunduysanız bu retro sayesinde ummadığınız biçimde şans geri gelecek, değerlendirirken dikkat ediniz.

YÜKSELEN BOĞALAR: İş kariyer alanında olabilecek aksilikler canınızı sıkmasın. Akademik alan, yurt dışı gibi konularda önceden yapmış olduğunuz girişimlerle ilgili Kova burcu Mars retrosuyla fırsatlar tekrar kapınızı çalabilir dikkatli olunuz.

YÜKSELEN İKİZLER: Mahkemeler ya da ticari konularda olabilecek aksaklıklara karşı dikkat ediniz. Önceden girişimde bulunduğunuz kredi yada alacaklarınız Kova burcu Mars retrosuyla birlikte yeni yapılanması için geri gelebilir. Dikkatli olunuz.

YÜKSELEN YENGEÇLER: Ortak gelir, alacak verecekler, sigorta ile ilgili konularda sorun çıkabilir. Ortak ya da eşinizin şartlarını bağlayan Kova burcu Mars retrosu hal olmamış maddi konular için tekrar fırsat getirecek.

YÜKSELEN ASLANLAR: Eş, partner ya da ortağınızın şartları ile ilgili gelişen konularda sıkıntı ve gecikmeler olası. Eşinizin sağlık ve iş temposunda önceden yapmış olduğu girişimler ya da ihmal edilen konularda fırsatlar yeniden gelebilir, dikkatle değerlendiriniz.

YÜKSELEN BAŞAKLAR: İş temponuz, sağlığınız ve iş arkadaşlarınızla ilgili sorunlarla yüzleşerek angarya işlerle uğraşma olasılığı yüksek. Hobiler ve turistik seyahatlerde önceden hal olmamış girişimleriniz şimdi tekrar önünüze geliyor dikkatli olunuz.

YÜKSELEN TERAZİLER: Çocuklarınızın şartları, hobiler, yaratıcı yönleriniz ve spor çalışmalarınızla ilgili sorun çıkabilir. Önceden girişimde bulunulan bu konularda gelecek olan ikinci fırsatlar özellikle çocuklarınıza yarayacak.

YÜKSELEN AKREPLER: Ev, aileniz ve gayrimenkulle ilgili önceden hesaplanmamış her türlü konu Kova burcu Mars retrosu ile gündeme gelerek güncellenecek dikkatli olunuz.

YÜKSELEN YAYLAR: Anlaşmalar, eğitim ve yakın çevrenizle ilgili maddi konular, Kova burcu Mars retrosu ile tekrar güncelleniyor. Hesaplarınızı kontrol ediniz.

YÜKSELEN OĞLAKLAR: Maddi kazanımlarınızla ilgili konularda hesap hataları ile karşılaşmanız olası. Önceden girişim yaptığınız konular Kova burcu Mars retrosu ile güncellenerek ummadığınız şekilde fırsat getirecek.

YÜKSELEN KOVALAR: Sağlığınız, şartlarınız ve motivasyonlarınızla ilgili konularda sıkıntı ve gecikmeler olabilir. Kova burcu Mars retrosu sayesinde eskiden yapmak isteyip de yapamadığınız istekleriniz gündeme gelecek. Maddi hesaplara dikkat.

YÜKSELEN BALIKLAR: Alışkanlıklarınız, gizledikleriniz ve niyetleriniz. Kova burcu Mars retrosu ile sizi biraz sıkıntıya sokacak. Gizli düşmanlıklara dikkat ediniz. Hastanelerle olan işlerinizi bu dönemde hal edebilirsiniz.

Şartlarınız ne olursa olsun. Doğru olun, doğru kalın. Hoşça kalın.

Yorumlar