Astroloji

27 Kasım- 3 Aralık 2017 Haftalık Burç yorumları

Astrolog Demet Hoşman 27 Kasım- 3 Aralık 2017 haftasında burçları etkileyecek astrolojik verileri yorumladı.

27 Kasım- 3 Aralık 2017 Haftalık Burç yorumları

Koç Burcu Haftalık Burç Yorumu

Neptün gezegeni aktif hale geçiyor.Kendinizi bir şeylerden kurtarma, başkalarına yardım etme, sizden yardım istenenleri geri çevirmeme durumları artar. Dünyevi olaylardan uzaklaşarak maneviyatla ilgilenir kendi psikolojiniz ve başkalarının bilinçaltı ile yakından ilgilenmeye başlarsınız. Parasal konularda Allah verir hesabı güdersiniz. Kısmetimde varsa gelir, Allah beni parasız bırakmaz gibi sözler söyleyerek materyal dünyadan neredeyse sıyrılırsınız. Bilinçaltınız ile yılların hesaplaşması ortaya çıkarak geçmişe dair psikolojik sorunları halletme yolunda çalışmalara itebilir. Felsefe, astroloji, bilinmeyen doğaüstü konular, ölüm, yeniden doğuş, hipnotizma gibi konular günlük yaşamda ağzınızdan düşmez. Hatta bu konuda çalışmalar içine de girilebilirsiniz. Egolarından sıyrılır daha yardım sever, daha koruyup kollayan kişilikte olursunuz. Para almadan yapılan gönüllü çalışmalar ve yardım kuruluşları bu süreçte hayatınızda önemli rol oynar. Kendinize ait özellikle psikolojik bir dünya yaratmaya çalışırsınız. Meditasyon, yoga, reiki, dinsel konular bu süreçte daha öne çıkarak hayatın diğer gerçeklerinin önüne geçmeye başlar. Hayal gücünün zirveye çıkacağı sezgilerin oldukça güçleneceği gördüğünüz rüyaları günlük hayatta kısa sürede yaşayabileceğiniz bir dönemdir.

Boğa Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sosyal ve arkadaşlık ilişkinizde ruhsal yanı ağırlıkta olan kişilere ve gruplara yönelmeye başlarsınız. Eski arkadaşlarınız size cazip gelmeyecek, konuşacak ortak konu bulmakta zorlanacaksınız. Şimdi ruhsal tarafınızı doyurmak isteğiniz ile mistik ve ilginç kişilere yönelirken toplum içinde kurban edilmiş görünen, yaralı ve başarısız kişilere de acıma duygunuz yoğun şekilde yakınlaşmaya başlayacaksınız. Dinsel ve mistik konulara ilginiz artar. Öncelikle kendinizin duygusal taraflarınızı ortaya çıkararak ve duygusal hatalarınızı tamir ederek manevi boyutta yeni bir kimlik ile doğmaya çalışırsınız. Sanat ve yaratıcılık ile uğraşan kişiler için yıldızların parlama zamanıdır. Sevgiyi isteme diğer zamanlara göre daha yoğundur. Fakat sevgi vermeden sevginin size gelemeyeceğinin de bilincinde olursunuz. Romantizm oldukça öne çıkmaya başlar, aşk ya da herhangi bir duygunun esir alması ayaklarınızın yerden kesilmesine sebep olacak duygusal olaylar yaşamanıza neden olur. İçinizdeki tüm iyi niyetli duygular kendiliğinden kolaylıkla akar, sevgi ve merhametle ile dolar taşarsınız. Olumsuz rüyaları bile olumlu bile görme, çiçekler, hediyeler alma, verme hayatın güzel yönleri ile yakından ilgilenirsiniz.

İkizler Burcu Haftalık Burç Yorumu

Bu süreçte hangi işi yapıyorsanız yapın önce iş hayatınızdan başlamak suretiyle ebeveynleriniz de dâhil her şeyi sorgulamaya başlarsınız. Ben kimim? Ne yapıyorum? Ne kazanıyorum? Kazandığım parayı hak ediyor muyum? Ya da hak ettiğimden daha mı çok kazanıyorum? gibi soruları sıklıkla sormaya başlarsınız. Verdiğiniz yanıtlarla kendinizden şüpheye düşer, kendinizi beğenmemeye başlarsınız. Kendinizi beğenmemeniz ile birlikte iyi iş çıkaramadığınızı, üstlerinizin de sizi beğenmediğini düşünürsünüz. Kendi negatifliğinizin artması ile bunu gerçeğe de dönüştürebilirsiniz. İşten çıkarılma ya da daha iyi işi bulurum ve yeni işimden daha çok tatmin olurum düşüncesi ile yeni iş alanlarına atılmaya çalışmanız size hüsran getirebilir. Hayatınızda bazı şeylerin eksik olduğunu hissetmeniz ve derin bir boşlukta imiş gibi boşluğu dolduracak kişiler ya da olaylar aramanıza sebep olur. Kolaylıkla yanlış yönlendirilebilirsiniz. Dünyayı günlük olayları çok farklı ve karmaşık olarak algılayabilirsiniz. Bu dönemde elde ettiğiniz doğru ya da yanlış bilgiler geçmişte öğrendiğiniz her şeyi geçersiz kılabilir. Kavram kargaşası denen şey işte bu süreçte kişinin yoğun yaşayacağınız durumdur. Her konuyu derinlemesine incelerken aşırıya kaçmamalısınız. 

Yengeç Burcu Haftalık Burç Yorumu

Dünyevi ve fiziksel ihtiyaçlar ve madde daha az önemsenerek ruhunuza hitap edecek aşk arayışına gireceksiniz. Yeni felsefeler, inançlar, gruplar gündem de olacaktır. Bu arada mistik yerler, dinsel anlam taşıyan gezilerde bu sürecin getirileridir. Sanatçılar, yazarlar, orijinal işler ile uğraşanlar için oldukça güçlü ve olumlu açılarla desteklenen bir süreçtir.

İyimserliğinizin çoğaldığı başka insanlara yardım ederek öncelikle ruhunuzu rahatlattığınız bir süreçtir. Manevi hayata yönelmeniz maddiyatı önemsememenize neden olur. Fakat bu süreçte maddi anlamda sanki ilahi bir güç tarafından korunursunuz. Yaptığınız her iyilik fazlası ile ödüllendirilir. Yaratıcı ve sanatsal yetenekler daha çok ortaya çıkar. Saf sevgiye, şefkate ve ilgiye diğer zamanlardan daha çok ihtiyaç duyarsınız. Fakat bunun için bir şey yapmadan oluşmayacağının bilincinde olursunuz. Sevdiğiniz insanlara ilgi, sevgi ve şefkat göstererek karşılığını almaya çalışırsınız. Eskiye oranla küçük şeylerle daha fazla mutlu olursunuz. Agresif tavırlarınız azalarak daha iyimser, yapıcı ve anaç tavırlar sergilersiniz. Nerede ne konuşacağınızı, nasıl adım atacağınızı çok iyi bilirsiniz. Sezgileriniz bu süreçte sizi yüksek yerlere getirmek için doğru olarak işler.

Aslan Burcu Haftalık Burç Yorumu

Maddesel boyutta eşin, iş ortağının ya da ailenizin parası ile ilgili konularda belirsizlikler ve kayıplar ortaya çıkar. Bu kayıpların en büyük nedeni hile, aldatılma, güvenilen birine kefil olma ve hayal kırıklığı şeklinde oluşabilir. Sonuçta para sizin paranız olmasa da yakınınız olması nedeni ile olay size de yansır ve üzülebilirsiniz. Üzüntünüzü suskunlukla yaşamaz onlara karşı kızgınlık ve öfke içinde hareket edersiniz. Öte yandan yay burcu etkinliği ise aşka olan ihtiyacınızı ve isteklerinizi arttırır. Birçok insanın yaşadığı sıradan ilişkiler sizin ruhunuzu doyuramayacaktır. Bu süreçte aşka aşık olduğunuzdan partnerinizi olduğundan daha üstün görebilirsiniz. Normal zamanlarda beğenmediğiniz, uygun görmediğiniz bir kişiye aşık olabilirsiniz. Partner çok güçlü görünse bile özünde yaralı ve korunmaya muhtaçtır. Sizde partnerin yarasını sarmaya, onu sahiplenmeye adeta kendini adayabilirsiniz. Hayallerde ki büyük aşkınız karşılaştığınızı düşünür ve ömrünüzün geri kalanını birleştirme arzusu doğar. Kendinize ait maddesel kaynaklar ve sevgiye dair hayallerinizi gerçekleşme zamanıdır. Çok özel bir vizyonu gerçekleştirebilir ve bilinçaltınızdaki hayallerinizin oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Başak Burcu Haftalık Burç Yorumu

Karşıt burcunuzdaki Neptün gezegeni ve yay burcundaki gezegen geçişleri bire, bir ilişkilerinizi yoğun olarak etkiler. İş ortakları, danışmanlar, avukatlar, psikologlar, ortak iş yaptığınız ya da yardım aldığınız herkesi kapsadığı gibi evliler için öncelikle eşler ile alakalı halı altındaki sorunlar yüzeye çıkar. Eşiniz ile birbirinizi anlamanın imkânsız olduğu, yanlış anlamalar, alınganlıklar, her şeyi içinde biriktirip karşı tarafa söylemeden küsmelere sebep olur. Sorunlar masaya yatırılıp konuşulmaktan kaçınılır. Küçük olaylar da büyük olaylar da halı altına süpürülür ve aniden kışkırtıcı bir söz nedeni ile birbirinize acımasızca sözlerle saldırıya geçebilirsiniz. İşiniz vs nedenlerle destek aldığınız insanlar sizin kadar dürüst davranmayacak, arkanızdan iş çeviren, sorunlu, kaprisli insanlar olacaklardır. Yakın çevrenizdeki kişilerin iyiliğini düşünerek yaptığınız en iyimser konuşmalarınız bile yanlış anlaşılıp tartışmalara yol açabilir. Bu tip durumlar gerginliklere ve ruhsal dalgalanmalar yaratır. Bu güne kadar alışılmış çizgide giden yaşantınızda değişiklikler yapmak ister, ardından o yaptığınız değişiklikler sıkıntı ve sorunlara sebep olur.

Terazi Burcu Haftalık Burç Yorumu

Ruhsal gerginliklerden boğucu bağlardan kurtulma çabalarınızda olumlu ilerlemeler olur. Çevre değişikliği, mesleki değişimler olumlu olarak sonuçlanacaktır. Hayata dair ilerlemek istediğiniz konularda da yıllarca sabrettiğiniz başarıyı kolaylıkla hayatınıza çekebilirsiniz. Yasaları, kanunu ve gelenekleri ciddiye alarak hata yapmadan ilerlersiniz. Geçmiş ile yüzleşme yapar ve eğer bir sorun varsa hepsini çabucak halledersiniz. Yaşam savaşında galip gelen taraf olursunuz. Büyümek ve genişlemek için olaylar ve insanlar şimdi önünüzdedir. Hükmetme gücü oluşur fakat bunu kabalıkla değil nazik bir şekilde yaparsınız. Uzun ve yurtdışı yolculukları bir anda artabilir. Bu yolculuklar yaşamınıza güzellikler katar. Üzerinizde baskı yapan ne varsa silkinerek bu yüklerden kurtulursunuz. Bu süreçte iyiliksever ve maddiyatınızı paylaşan durumda olacağınızdan verdikçe çoğalırsınız. Bir koyup on almak ya da tuttuğunuz taşı altına çevirmek bu süreçte gerçekleşir. Bu süreçte yıllarca fark edemediğiniz beceri, başarı, keşfeden tarafınız ortaya çıkar. Teknik, teknolojik konular, aletler ile yıllardır eğitim almışız gibi onarla uğraşabilir, daha fazla kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Yapmak istediğiniz ne olursa olsun kimsenin sizi engellemesine izin vermezsiniz fakat bunu insanları kırarak değil onları yücelterek yolunuzdan çıkartırsınız. 

Akrep Burcu Haftalık Burç Yorumu

Aşk hayatınızda şimdi aşırı heyecanlanma zamanı başlıyor. Hisleriniz ve duygularınız aşırı yüksekte olacak aniden başlayan aşk ilişkileri, söz nişan, evlilik gibi durumları da getirebilir. Normal, rutin ilişkiler ve kişiler size çekici gelmez, sıra dışı kişilere ve ilişkilere yaklaşma eğiliminiz artabilir. Sevgi, evlilik, duygusal konularda yeni bir yaşamın başlangıcındasınızdır. Böyle güzel bir gelişmenin yanında maddi gelirinizde de artış ve rahatlama görülecektir. Bugüne kadar ortaya çıkmamış orijinal ve büyülü bir kişilik sergilersiniz. Aşkın hayatınıza girmesi yaşam sevincinizi yükselterek hayatı daha pozitif görmenize neden olacaktır. Kötümser, zayıf özelliklerinizden kolaylıkla arınabilirsiniz. Çözülmemiş konular, ortada kalmış problemler bu süreçte aniden çözülür. İlerleme kolaydır, önünüzdeki engeller sanki görünmez bir el tarafından kenara çekilir. Evli olanlar için ise eşin her anlamda desteği sevgisi saygısı üzerlerinde olacaktır. Eşinizin varlığı sayesinde hayatınızın daha güzel ve kolay olduğunun da bilincinde olursunuz. Duygularınızın kontrol dışı hareket etmediğini sizi zorlamadan mantığınızla uyum içinde olduğunu gözlemlersiniz. Aile, ebeveynler, çocuklar, evlilik gibi ilişkileriniz olduğundan daha iyi bir şekilde yürüyecektir. 

Yay Burcu Haftalık Burç Yorumu

Kibirden uzak bir özgüven sizi bekliyor. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa sizi iyileştirecek tedavi yollarını bulup sağlığınıza daha kolaylıkla kavuşacaksınız. Ebeveynleriniz, ailedeki yaşlılar ile daha fazla birlikte olup o kişilerden her anlamda destek alacaksınız. Yaşam için planladığınız ne var ise disiplin içinde hedeflerinizi birer birer gerçekleştireceksiniz. Evliliğe dair evli ve sorunlu olanlar sorunlarını çözerek devam kararı alacak, bekârlar ise daha sağlam beraberlik isteyip evliliğe doğru adımlar atacaklardır. Artık hedef başarmaktır, yetersiz olduğunuz ve başarısız olduğunuz konular her ne ise onların üstüne gidip olumlu yönde çözüme ulaştıracaksınız. Miras, eş, ortağın parası gibi maddi materyallerden de olumlu sonuçlar elde edeceğiniz bir dönemdir. Kendinizi bir hayli iyi hissedeceğiniz güzel haberler alabilirsiniz. Hayatınızdaki olumlu olayların gelişmesine tanıdığınız herkes katkı sağlar. Her şeyi gerçekçi olarak değerlendirir fakat duygularınızı da bastırmazsınız. Duygu ve mantığın bir arada kullanarak hayatınıza yön verdiğiniz güzel bir süreçtir. Bu süreçte ekeceğiniz tohumların meyvelerini uzun yıllar toplayabilirsiniz.

Oğlak Burcu Haftalık Burç Yorumu

Düşünce sisteminizde önemli değişimler yaşanacaktır. Bugüne kadar her şeye mantık çerçevesinde bakmış olsanız bile Neptün gezegeninin olumlu etkisi ile ruhsal ve metafizik konularına ilgi duymaya başlayacaksınız. Ayrıca bu ilgi düzeyinde kalmayıp kişi bu tip konularla ilgili bilgilenmek, öğrenmek ve daha derinine inmek amacı ile çalışmalar ve araştırmalar içine girebilirsiniz. Doğuştan psişik yetenekleri olmayanlarda bile birtakım yeteneklerin ortaya çıkması görülebilir. Duru görü, 6.his, gerçekleşen rüyalar görme gibi durumlar olabilir. Bu süreçte kardeş, kuzen, komşu gibi yakın ilişkide olduğunuz kişilerle de daha yakın ilişkiler içinde olur birlikte planlar yaparsınız. Ev, mülkler ve aile hayatınızda ki belirsizlikler ve karmaşalar ortadan kalkar. Kendi derinliklerinizi de başkalarının sorunlarını da çözmeye başlarsınız. Şimdi duygusal ve fiziksel çözülmeler zamanıdır. Fiziksel anlamda da ruhu ile bedeni cinsel anlamda aynı anda güzellikler yaşarsınız. Size bu duyguları yaşatan kişiye aşkın ötesinde o kişinin hayatınıza girdiği için aslında kendi ruhunuza ulaşma ve şükretme temaları da ortaya çıkar. Başka insanların duygularına karşı çok fazla duyarlı olduğunuz bu süreçte insanlara sevginizi kolaylıkla anlatır ve insanlardan da aynı karşılığı bulursunuz.

Kova Burcu Haftalık Burç Yorumu

Para konusunda yaşanacak bazı güzel sürprizlere hazırlıklı olmanız gereken bir süreçtir. Hayal gücünüz hiç olmadığı kadar çalışarak sizi hayallerinizi gerçekleştirmeye odaklanmanız için zorlayacaktır. Ruhsal konular, müzik ve sanata da ilgi artar. Bu süreçte realist olmanız güç olur. Yıllar önce yapmanız gereken, engellendiğiniz veya başaramadığınız herhangi bir hayallinizin şimdi peşinde koşar başka insanların sizi uyarmasına kulak asmadan ne yapmak istiyorsanız onu elde etmeye çalışırsınız. Yazarlık yeteneği olan ve edebiyat ile uğraşan kişiler için de başarı ve yıldızlarının parlama zamanıdır. Disiplin, sabır, dayanıklılık artar ve bu sayede engeller, kısıtlamalar da ortadan kalkar. Sert kişilerin bile romantik tarafları ortaya çıkar, hayatın güzellikleri ile daha fazla ilgilenirler. Sizi sınırlandıran olaylardan ve kişilerden kurtularak çok uzun yıllar boyunca biriktirdiğiniz olumsuz duygulardan da kolaylıkla kurtulursunuz. Daha sıcak ve sevecen davranışlar sergilersiniz. Bu süreç içinde hayatınızı kökünden değiştirmek istersiniz gizli, esrarlı, sizin dışınızda gelişen her olayı öğrenmek ve derinine incelemek istersiniz. Daha önceki yıllar da ruhunuzu yaralayan ne kadar acı varsa bu süreçte onlarla yüzleşir, ortadan kaldırmak için elinizden geleni yaparsınız.

Balık Burcu Haftalık Burç Yorumu

Neptün gezegeninin aktif hale gelmesi ile etrafınızdaki kişiler ile olan ilişkilerinizde tuhaf değişimler yaşarsınız. Görüşleriniz, konuşmalarınız, hal ve davranışlarınız ile yakınlarınızda olan herkesi şaşırtırsınız. Bu dönemde tüm ilişkiler oldukça zorlaşır. Çünkü adeta çift kişilik taşırcasına gerçekte olan yüzünüzü, iyiliğinizi, yüreğinizden ve aklınızdan geçenleri dışarıya tam olarak yansıtamaz ve özellikle mantığı ile hareket eden inceleyici detaycı ve eleştiri yönü güçlü olan yakınlarınız ile büyük sorunlar yaşarsınız. O tip kişilerden kaçmaya çalışırken genelde sorunlu, bağımlı, kurban rolü oynayan ya da hayat da başarılı olmakta aciz kişileri etrafınıza toplarsınız. Bu kişilerin hayatınızda olması ile yanılgılar, belirsizlikler ve hayal kırıklıkları başlar. En çok hata yaptığınız bir süreç olması itibarı ile yeni kişilerin akıllarına uymaktansa eskiden beri tanıdığınız kişileri dinlemeniz size yol gösterici olabilir. Ruhani ve mistik konular diğer zamanlara göre sizi daha çok çekmeye başlar. Fakat bu konularda da etrafınızdaki kişilerin ısrarlarının artması nedeni ile zarara uğrayabilirsiniz. Kimseyi kırmak istemediğiniz için kendiniz için gerekli olan zamanı başkalarına harcarsınız.

Demet Hoşman - Cumhuriyet

Yorumlar