Astroloji

21 Aralık Jüpiter ve Saturn birleşimi ve Sahipkıran kavramı

21 Aralıkta meydana gelecek Jüpiter ile Saturn kavuşumun astrolojik etkileri neler olacak? Birleşimin sahipkıran ile ilgisi nedir? Sahipkıran nedir?

21 Aralık  Jüpiter ve Saturn birleşimi ve Sahipkıran kavramı

Arapça sâhib ve “yakınlık, yaklaşma” anlamındaki kırân kelimelerinden oluşan birleşik kelime Farsça dilbilsi kuralına göre sâhib-i kırân şeklindedir ve Osmanlıca'da sâhib-kırân şekline dönüşmüştür.

Sahipkıran; uğurlu, kutlu, bahtiyar, şanslı, yenilmez, ve cihangir hükümdarları ifade eden bir terimdir. . Türkçe  sözlüklerde terim; “güçlü ve üstün, muzaffer hükümdar olarak tarif edilmektedir.

Astroloji terimi olarak Sahipkıran; son derece özel gezegen kavuşmalarını ve bilhassa  Jüpiter (Müşteri) ile Venüs'ün (Zühre /Çoban yıldızı) bir burçta toplandığı esnada doğan kişileri ve tezahürleri ifade eder. Ancak Modern astroloji Jüpiter ile Saturn kavuşumundaki doğum ve tezahürlerin de sahipkıran olduğunu kabul etmektedir...  Sahipkıran yıllarında çok önemli insanların doğacağına inanaılmatadır.

21 Aralıkta meydana gelecek  Jüpiter ile Saturn'ün büyük birleşimi de bu açıdan bir sahipkıran yılı olarak görülmektedir. 

Astrolog Kenan Yasin: Sahipkıran'ı farklı yorumlamak gerekiyor

Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, "Sahipkıran dediğimiz şey her ne kadarJüpiter ve Venüs'ün örtüşmesi olarak tarif edilse de biz büyük liderlerden sadece Timur'un haritasında bunu görebiliyoruz. Peki Jüpiter ile Saturn'ün birleşmesinin Sahipkıran ile ilsgisi nedir, onların birleşmelerinde neler olmuş, diye baktığımızda önce Kuran'ı Kerim'in  İniş Haritasına bakalım. Kuran- Kerim 610 yılında indi. Bu haritada Jüpiter ile Saturn'ü dipdibe görüyoruz.  Jüpiter ile Saturn örütşmesi Kova Burcunda meydana geliyor. Güneş'in Aslan Burcunda ve Merkür'ün durağan yani es pozisyonunda olması da dikkat çekici. Yine Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğduğu yıl yani 571 yılında Jüpiter ile Saturn'ün Akrep Burcunda birleştiğini görüyoruz. Hz. İsa'nın haritasında Jüpiter ile Saturn'ün Balık burcunda birleştiğini görürüz. Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu 1881 yılında Jüpiter ile Saturn Boğa Burcunda kavuşuyor.  Yani sahipkıran farklı bir enerjiyi gösteriyor ve önemli bir zamana geçişi ifade ediyor.  2000 yılında Jüpiter ile Saturn Boğa burcunda kavuşmuştu, ekonomik buhranlar yaşanmıştı.  Jüpiter ile Saturn'ün birleşmesi bu kez Kova Burcunda" diyor. 

21 Aralık Jüpiter ile Saturn'ün kavuşmasının astrolojik etkileri

Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı'nın yorumlarına göre; yeni 20 yıllık döngüde Arapların Lale Devri gibi yaşayan taraflarının çökeceğni görebiliriz. Bitcoin gibi kripto paraların devletlerin denetimine girdiğini görebiliriz.  Faiz ile anapara arasındaki insanların canını yakan farkların, para değerindeki farkların eşitlenmesi içinde bunları görebileceğiz. Ama öte yandan dönüşümlerin sancılı olduğunu unutmamalıyız. Olumsuz şeyler de göreceğiz. Yılanın deri değiştirmesi nasıl yılana eziyet veriyorsa, bizim de dönüşmememiz bize bazı sancılar yaşatacaktır.

21 Aralıkta 20 yıllık yeni bir döngü başlatacak. , Kova Burcu hanigi evimize denk geliyorsa, o alanlarda Jüpiter ile keşfetmeyi ve Satürn ile kalıcılaştırmayı deneyimleyecek.

Öte yandan bu dönemde doğan insanlar dünyayı ve ülkelerini değiştirecek kimseler olabilir. 

Sahipkıran tek kişi olarak da görülmemeli. Kova enerjisi golabl anlamda birlik demektir. Siyasi algılar farklı yönlere evrilecek ve birlik bilincine geçeceğiz. Ülkemizin 2025 yılına kadar önemli bir döngüsü var. Ve Saturn Kova Burcuna geçtiği an ülkemizin 8. evine denk gelecek. 8. Ev zorlukların olduğu alanlar. Depremler, ekonomik alanlar, madenlerimizle ilgili alanlarda önemli zamanlar içine gireceğiz. 2023'e kadar çok önemli olacak. 2025 yılına kadar silkelenip çıkmaya çalışacağız. 2025 yılından sonda da dönüşmüş olacağız. Ülkemiz cennet. Burayı terk etmemeliyiz. Bu zaman dilimi önemli bir zaman dilimi. Önemli insanlarla, önemli dönüşümlerle gelecek. Sahip kıranı biraz daha birlikte yapılabilecek işler ve güç birliği ile değişimler olarak yorumlamalıyız. Farklı bir bakış açısı ile bakmalı ve tek bir lider gelip her şeyi değiştirecek gibi algılamamalı" diyor. 

Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı'na göre bu kavuşumu Kova Çağı ile yorumlamak çok tutarlı değil, çünkü Kova Çağına daha 150 yıllık bi zaman dilimi var ve bizim kuşağımızın o çağı görmesi mümkün değil. Tabi ki önceinde yaşanacak dönüşümlerin etkisini de yok sayamayız.

Astrolog Elif Bozkurter: Kova Çağının Ayak Sesleri

Karma ve Spritüel Astrolog Elif Bozkurter ise Formsante'de yayınlanan yorumlarına göre "615 sene sonra Kova burcunda gerçekleşecek “Sahipkıran“ın Kova çağının ayak sesleri olduğunu savunyor  ve "Teknolojinin, astrolojinin, halkların özgürlüklerinin, devrimlerin, reformların, uzay çağının, havacılığın ne kadar fazla gelişeceğine inanamayacaksınız." diyor 

Her şeyin dijital ortamlarda yapılacağı, insan gücünün azalacağı, dijital paranın iyice hayatlarımıza gireceği, değişik teknolojik aletlerin üretileceği ve hatta pilotsuz uçakların dahi yapılacağı bir çağın başlangıcı olacaktır.

21 ARALIK SAHİPKIRAN’IN EN ŞANSLI BURÇLARI HANGİLERİ? 

Sahipkıranın en şanslıları Kova, İkizler ve Terazi burçları olurken Koç, Yay, Aslan burçlarının da şansı yaver gidecek!

Ayrıca “Sahipkıran “ile Satürn ve Jüpiter Oğlak burcundan çıkıp Kova burcuna geçeceği için genel anlamda kollektifte rahat bir nefes alacaktır.

Sahipkıran hangi evinizde gerçekleşiyorsa o evin konularıyla ilgi hayatınızda güçlü değişimler ve güçlenmeler olabilir.

mistikalem.com

Jüpiter ve Satürn örtüşmesi 21 Aralık'ta21 Aralık'ta gökyüzüne bakanlar Jüpiter ve Satürn gezegenlerini tek bir yıldız gibi görecekler.

 

Yorumlar