Astrolog Filiz Özkol'un 2017 yılı burç yorumları

Ünlü astrolog Filiz Özkol 2017 yılını Mistikalem'e yorumladı

Astrolog Filiz Özkol'un 2017 yılı burç yorumları
İlginizi çekebilir

Sevgili mistikalem.com okurları, 2017 yılı burç yorumlarını siz değerli okurlarımız için Türkiye'nin en çok sevilen ve beğenilen astrologlarından sevgili Filiz Özkol ile gerçekleştirdik. Bakalım burçlar alemini 2017'de neler bekliyor. Daha fazlası için lütfen yazımızı okumaya devam edin :)

 
> 2016’yı geride bırakıyoruz. 2016 yılını nasıl değerlendirirsiniz?

 

2016 yılı  oldukça keyifsiz geçti. Gezegenlerin konumu ve transitlerinden maalesef olumlu destek alamadık. Özellikle  Ülkeler ve dünya siyasetine bir göz atarsak 28 Kasım 2008 yılında  Plüton’un  Oğlak burcuna geçmesiyle dünyanın tüm siyaset taşlarını oynatmaya başladı.. Plüton sinsice geliyorum dedi. Büyük ülke planlarının yapıldığı bir dönem içindeyiz. Tehlike hiçbir zaman bitmiyor.. Sadece şekil değiştiriyor.. Türkiye bir kırılma yaşıyor. Değişim ve gelişim süresi içindeyiz. Önemli olan geçmişten aldığımız dersler. Sevgi birliğini bozmamak gerekir. Doğa intikam alır. Plüton her şeyi alt üst eder.

 

>"2023 hedefleri" ibaresini çok sık duyuyoruz. 2023'te siz Türkiye'yi nerede görüyorsunuz? 2023'te nasıl bir Türkiye göreceğiz;


2023 yılı sadece Türkiye değil dünyanın profili değişiyor. Plüton Oğlak burcundan çıkmaya hazırlanıyor. 2018 yılında daha bir nefes alacağız. Yıllardır ağır etkisi  artık farklı bir moda geçiyor. İnsanlık misyonunun değişeceğini gösteriyor. Türkiye ağır bir sınavdan geçiyor. Bilim ve bilgiden uzaklaşırsa sürpriz hayal kırıklıkları yaşayabilir. Radikal sistemlerin baskıcı yönleri  dış güçlerin bize karşı sürekli taktik geliştirmesine neden olabilir.

 

>Yıldızlar yeni yıl için neler söylüyor? 2017 daha mutlu ve huzurlu günler getirecek mi dünyamıza?


2017 yılı için çok fazla iyimser olmasam ‘da kötünün iyisi diyebiliriz. Plüton ve Jüpiter karesinin yanı sıra  dört tutulma ve 4 Merkür gerilemesi ve bir Venüs retrosu yaşayacağız. Mars’ın turları ise  kendi içimizde kargaşa yaratacak ve ülkeler arası siyasetin tansiyonunu yükseltecektir. Borsa ve döviz kurlarında istikrarsızlık devam edecektir.

 

>Peki burçlar aleminde durum ne? Bu yıl neler   bekliyor bizi?


10 Eylül 2016 yılında Jüpiter Terazi burcunda yolculuğuna başladı. Şans, bereket ve bolluğu sembolize eden Jüpiter Hava burçları ( Terazi, Kova, ve İkizlere ) şans getirmek için son 12 yılın yükselişlerine hedef olacaklarının sinyallerini verdi. 2017 yılında Mars 8 burç dolaşacak. 11 ekim 2017 de Akrep burcuna geçecek. 21 aralık 2017 de Satürn kendi yönettiği Oğlak burcundaki yolculuğuna başlıyor. Ortalama 3 yıl bu burçta kalarak kurumsal ve devletler arası konuları gündeme getirecek. Yıl Boyunca Merkür 2017 yılına Retro girecek ve yıl boyunca üç kere ve Venüs bir kere retro yapacak. İlişkilerle ilgili sorunlara önlemlerinizi almalısınız. Yıl için de 4  tutulma yaşacağız. İlk iki tutulma  11 Şubatta Aslan ve 26 Şubatta Balık burcunda gerçekleşecek. Diğer iki tutulma 7 Ağustosta Kova, 21 Ağustosta Aslan burcunda gerçekleşiyor. Üç sabit ve bir değişken burçta gerçekleşmesi. Bazı değerlerin yer değiştirip yeni bir sabitlik kazanacaktır. Aslan, Kova Akrep ve Boğa’nın zorlanacağını gösteriyor.  Özellikle Satürn’le yapacağı açılar yeni bir oluşumu getirecek. Fakat bu oluşumlar kendi içinde sorunları da beraberinde getirerek kaoslu durumlara neden olacaktır. Plüton Oğlak, Neptün Balık burcunda yıllarca sürecek yolculuğuna devam edecekler.
 

> Hangi burçlar ön plana çıkacak? Nelere dikkat etmeli, adımlarımızı neye göre atmalıyız?


Burçlar konusunda ayırım yapmak istemiyorum. Öne çıkacak ve ya olumsuzluk yaşayacak diye katogorize etmekten çok; Yılın ilk altı ayında Terazi, Kova, İkizler Koç ve Aslan, ikinci altı ayında Akrep, Balık, Yengeç, Boğa, diğer burçlarında aldıkları kare açılardan dolayı biraz daha zorlanacaklarını söyleyebilirim.
12 Burcumuzun 2017  yıl ki durumlarını biraz anlatalım isterseniz.
 
KOÇ


 

Bu yıl enerjinizin zirvesini yaşamak için önemli bir çok nedenleri  olacak. Başarılarının  oldukça yüksek olacağını müjdeleyebiliriz. Başarma içgüdüleri  doğal olarak beraberinde getirecektir.. Bu yıl arkadaşlık ilişkileri ve dostlukları ön planda olacaktır.. Şans  ve yaşam kaliteleri yükseliyor. Bu sene başarılarını pekiştirerek, istedikleri  noktaya gelecek ve yaşantılarında  değişiklikler yapabileceklerdir..
 

BOĞA                

Atılımları ve sosyal çalışmaları  için yeni başlangıçlar yapabilirler. Yıl boyunca Satürn sekizinci evinizde ilerleyecek ve miras ve geçmişten size verilmesi gereken  maddi  kazançları belirleyecek. Kazançlarınızı dengelerken zorlanıyorlar. Satamadıkları  bir mülkleri ve  mirasla ilgili olaylar çözüm sağlayacak. Bu yıl da, hırs ve başarılı olmaya devam edecekler.. Para  başkalarının  yaratacağı fırsatlar üzerinden gelecek.
 

İKİZLER

Cesur ve radikal kararlarıyla  arkadaşlarına  destek verecekler. Hedefleri, uzak ülkelerde yapacakları başarılı çalışmalar gibi arzu ve isteklerinde yoğunlaşarak, yaşam sürecinizi emin adımlarla şekillendiriyor, pes etmeyerek  sabırla yaklaşıyorlar.. Yazışmalar ve haberleşme konusunda yaşayacakları  aksilikler ortadan kalkacak. Satürn’ün öğretileri sıkıcı ve ağır olacaktır.. Hukuksal sorunları  varsa, olumlu sonuçlar alacaklar..  Jüpiter aşk hayatlarını  renklendiriyor. Sürpriz aşklara karşı hazırlıklı olun. Özellikle renkli ve fırsat dolu aşk günleri geçirecekler.
 
YENGEÇ


Geçmişin izlerini yine kendileri silecekler.. Çevrenizde örnek kişi olmaya devam ederken, eski olayları  unutmalılar. Felsefi tavırları her konuda onlara yardımcı artık. Hiçbir şeyden korkmuyorlar.. Sağduyu ve sorumluluk duyguları artıyor.. Evlerini  değiştirmek isteyecek ve bulundukları  şartları beğenmeyecekler.. Borçlarını çok daha kolay ödeyecekler. 2017 yılında eski yaşam tarzlarını  beğenmeyerek yeni başlangıçlar yapmak için kolları  sıvayacaklar.
 
 
ASLAN      

           
2017  yılına gümbür gümbür giriyorlar.Her şeyin zorunu seçecekler... Yaşamı bir tiyatro sahnesi gören bir Aslan için başarısızlık diye bir şey yoktur. Sosyal aktivitelerden kazançlı çıkacaklar.. Kişiliklerini  zorlamadan, yaşam enerjinizi dengeleyip, bazı isteklerini sınırlandırmalılar. Aşk duyguları, bu yıl yine çok yoğun.. Borçlarını çok daha kolay ödeyecekler. .. Gelir kaynakları artıyor.
 
BAŞAK

Mantık ve duygu karmaşası yaşadıkları  için, sürekli düzen arayışı içindeler. Birlikte oldukları   kişileri   mükemmel görmek istedikleri için, çevrelerini tenkitleriyle  bezdirebilirler.. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak işbirliği içinde oldukları kişileri düşünceleriyle etkileyecekler.. 2017 11 Ekime kadar Jüpiter finans evlerinde olacak. Akıllı ve güçlü kişilerle tanışacak, mantıklı işleri onlarla  yapacaklar .Paranızla ilgili hiç kimseye sır vermek istemeyecekler.. .
 

TERAZİ

Enerjilerine  diyecek yok. Kişisel çabaları, her anlamda sonuç veriyor. Sosyal ilişkileri önem kazanıyor. Yeni kişiler tanıyacak, belki de iş ve arkadaşlığı bir arada yaşayacaklar.. Jüpiter’le Satürn ELELE VREREK KOZMİK BİR GÜÇ OLUŞTURUYORLAR. Maddi konularda istedikleri  desteği verecekler. Parasal konularda gelişmelerde, istedikleri  yönde bir rota tutturuyor. Şans ve yükseliş onlardan  yana.. Satürn yakın ilişkilerinizi kardeş ve kan bağı olduğu kişileri testten geçirecekler.
 
AKREP

2017 yılı  ilginç gelecek. Onları  bekleyen denge savaşları gündeme gelecek... Zor yıllar geçirdiler ve gerçekten ödüllenmeyi çoktan hak ettiler... Öğrendiler  ve öğrettiler.. Ağlattılar ve ağladılar. Artık uyum istiyorlar.. Yaşamlarına kendi damgalarını  vuracaklar.. Derin bir sorgulama içindeler.. Realiteleri yükseliyor. Meslek ve kariyerinizde olumlu pozisyonların içinde olacaklar.
 

 

YAY

Artık, yaşamlarıyla ilgili farklı değişimlere de, yer vermeyi düşünüyorlar. Eski değer yargılarının kendilerini  üzmesine izin vermemelisiniz. Satürn biri yılı aşkın mantıklı yönlerini ortaya çıkardı. Yaşam hırslarına artık gem vurmayı biliyorlar.. Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır. Bir çoğu geriye baktığı zaman, artık yaşamınızın eskisi gibi olmadığını fark edecekler.
 
OĞLAK

Plüton yıllarca yapacağı yolcukta emin adımlarla ilerlerken, bir çok sorunlarını baş etmeyi artık öğretti.. Mistik bir şekilde yaklaşacağı farklı bir yıl  onları  bekliyor. İçsel sezgilerin  güçlü çalışmaya başlıyor. Oğlaklar yönetici yetenekleri ile öne çıkmasını bilen kişilerdir.. Son iki yıldır zorlu bir süreç geçirdiler.. Eskiye oranla daha sosyal olmaya devam edecekler.
 
KOVA

2017 yılında  daha sabit ilişkilerin özlemini duyacaklar.. Evlilikler gündeme gelecektir. Hiç evlenmek istemeyen aşırı uçlarda olan Kovalar için bile, ciddi ilişkiler devri başlıyor. Kariyer ve güç savaşlarına eklenecek olan aşk savaşları da belirginlik kazanacak unutmayın... Köklü kararlar alacaksınız. Kendilerini geliştirirken etraflarına da örnek olacaklar... Duygularında aşırıya kaçan olumsuzluk rüzgarları görülecektir. Hedeflerini hırslarıyla  besleyecekler...
 

BALIK


Yaşamlarıyla  ilgili zor düşüncelere alışık olmadıkları için, detayları daha bireysel değerlendiriyorlar. Öğrencilik döneminden öğretmenliğe terfi ederken, geçiş döneminin sancılarını hafifletmek için  kozmik destek gelecektir.. Ruhsal enerjilerinin  yardımıyla manevi yönleri güçlenecek. Yatırım konusunda, güçlü işbirliği yaptıkları  kişilerin düşüncelerinden olumlu bir şekilde etkilenecekler.. Severek yaptığınız işler başarıyı getirirken, para kazanma konusunda da şanslı olacaklar.

> Gezegenlerin hareketleri bizi nasıl etkiliyor biraz bahseder misiniz?


Gökyüzünde ne varsa; yeryüzünde izdüşümü yaşarız. Hepimiz bir enerji kütlesiyiz ve evrende birbirimize bağlıyız ve hiç birimiz bağımsız olamayız. Gezegenlerle birlikte hareket ediyoruz.


 

>Siz hayatınızı yıldızların konumuna göre mi yönlendiriyorsunuz?


Bir astrolog olarak gezegenlerden kopmam mümkün değil. Günün her saatinde takip etmesem de; astroloji haritamı çok iyi bildiğim için; önlemimi alırım. Gezegen Retrolarına dikkat ederim. Günlük yıldızların durumu beni etkiler. Özellikle dolunaylar önemli olmuştur hayatımda.

 

Seval Yılmazoğlu

Mistikalem.com 
 

 

 


 

 

 

  

 

  

 

 


 


 

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ