Ferda Ercan Uyulan tüm yazıları

Okültizm Uzmanı

30 Eylül Mars'taki Siyah Ay

30 EYLÜL-1 EKİM 2016, BLACK MOON RISING, ETKİLERİ, SİYAH AY VE GİZEMİ.

Siyah Ay- Black Moon; bir takvim ayı içinde gerçekleşen ikinci Yeni Ay’a verilen ad. Paganizm’de siyah ay zamanı, belli ritüellerin etkisinin arttığı ve ezoterik anlamda enerjilerin yakınlaştığı, özel bir zaman olarak kabul edilir.

30 Eylül’de, bu yerberi Yeni Ay , Dünya’ya yakın bir yörünge düzlemi sayesinde, Dünya'nın okyanusları üzerinde yüksek ölçüde gelgit ve ayrıca fırtınalar oluşturabilir. Eylül ayı içindeki ilk yeni ay 1 Eylül'de gerçekleşmişti. Blackmoon terimi, farklı isimler altında, Wicca kültüründe yer almıştır. Bir ay içinde, iki yeni ay olursa, buna ‘’Gizli Ay’’ da denilmektedir. Sıradaki siyah ay ise, 30 Ağustos 2019'da beklenecek.

Eski zamanlardan beri, Black Moon, astrolojide ve gizli bilimlerde önemli bir yere sahiptir. Siyah Ay, Koç burcunda ve Mars ile uyumlu olduğunda, reddedilen dünyevi işleri için umut besleyenlerin, Akrep burcunda olduğunda ise, majisyenlerin güç elde etme ihtiyaçlarına yanıt aranırdı. Mars'taki Siyah Ay ve Satürn perspektifleri, düşmanların iradesini alıp, onların yetkilerini azaltmakta, hatta sağlıklarını etkilemekte kullanılan gizli işlemlere yarardı.

Black Moon; bilinmeyen, görünmeyen insanüstü güçlere ilgili sayılmıştır. Bu düzen, Mars ve Satürn'ün negatif enerjilerini taşıdığına inanılan gücü saklar. Gizli bilimlerde kara Plüton'un enerjisini yönlendirmekte ve astrolojik maji işlemlerinde oldukça etkin olduğu düşünülür.

Çeşitli halk kültürlerinde siyah ay perilerine inanılmıştır. Sümer’lerde kadınların, özellikle hamile olanların, Kara Ay'ın negatif enerjilerine karşı korumak için yeşil ve sarı renkli elbiseler giymesi, nane, lavanta ve fesleğen gibi bitkileri evin etrafına serpmesi olağandı, evlerin kapılarına bir keçi bağlanırdı. Black Moon ruhları, sarı ve yeşil renkleri görünce korkarak kaçabilirdi. Evde nar ve incir varsa dışarı atılırdı, çünkü bunlar, ruhları o gece için cezbedecek aromalara sahipti.

Hilal, Babil'in üçlü tanrılarından Sin'in sembolü. Ishtar, beş köşeli yıldız-pentagram'la ve Şamaş'ta Güneş sembolü ile birlikte, üçlüyü oluşturmuşlardır. Hilal (Sin) insanların kaderlerini çizdiğine inanılan bir tanrı olarak Arap yarımadasında Hubal ismi ile de inanç sistemine girmiştir, diğer yandan Hubal, Anadolu'da Kibele ve Hitit'lerle Hurri'lerde Kubaba gibi özdeş tapılan adlara bağlanır.

SİYAH AY VE PLUTO ETKİSİ ALTINDA DOĞANLAR.

Eğer Pluto ve Black Moon etkisi altında doğan nadir insanlardansanız, sizde şu belirtiler olacaktır:

Aynaya sık sık bakmak, gece uzun süre aynaya bakmak, nar ve incir ağaçları altında oturunca derin bir huzur hissi, sürüngenlere ilgi, geç saatlerde yoğurt veya süt gereksinimi, kırmızı ve siyah renklere aşk, aynalarda ve yansımalarda tuhaf ve manevi cazibe hissetmek, aynada bilinmeyen alemin görüntülerini görme hissine kapılmak, çocukken tek başına oynamak ve kendi başlarına sessiz kalmak, büyüyünce de yalnızlıktan hoşlanma, kalabalıkta sıkıntı duyma. Black Moon tarafından etkilenen insanlar daha duyarlıdır, derin ve gizli bilimlere çekilirler. Onlar sırlar ve bilinmeyen hakkında doğal bir bilgiye sahip olabilirler. İnsan psikolojisini iyi anlar ve ona göre davranırlar. Kimse bu insanları kandıramaz, kanmış görünmeyi tercih edebilirler. İnsanlar, onların varlığından mutlu olur, huzur duyar. Öfke ve nefretleri tehlikeli sayılır, yüksek enerjileri eylemsiz etki oluşturabilir. Sevgileri ise, sıradan bir sevgi değildir. Onurlu ve tutkuludur. Kişinin ruhunun derinliklerine inebilirler.

HİLAL VE AY'IN GİZEMİNE SAYGI.

İslami dini sembollerin arasında “hilal” bayraklarda, minarelerin üzerinde çok önemli bir motif. Ay’a doğal olarak özel bir önem ve kutsallık verilir. İslami İnanç içinde Yeni Ay görünce hayır, bereket, selamet ve hidayet dilemek önemlidir.

''Allahım, Senden bu ayın ve kaderin hayrını diler ve onun şerrinden Sana sığınırım'' diyerek dua edilir.

Tasavvufta Ay, Nur-u İlahi'nin bir cemali olarak kabul edilir.

Ferda Ercan Uyulan - Mistikalem.com
www.facebook.com/okultizmveenerji

 
 
Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ