Ferda Ercan Uyulan tüm yazıları

Okültizm Uzmanı

29 Ağustos, balık burcunda dolunay

29 AĞUSTOS 2015 SUPER STURGEON MOON. BALIK BURCU'NDA DOLUNAY.

Gökyüzünde muazzam görünümlü bir Dolunay, bir Supermoon bekleniyor ve son derece çarpıcı psiko optik bir etki sağlayarak, ilham verici bir rüya gibi ışığını Dünya'ya yayacak.

Bu büyüme ve aydınlanma, kişisel çalışmalarımız için özel bir mana içererek, dolunayın özel enerjisine odaklanmamızı kolaylaştıracak. Ayrıca niyetlerimizi netleştirip, hizalamamızda yardımcı olabilir.

Elbette yılın en etkin, en yakın süperayı'nın okyanuslar üzerindeki gelgit etkisi büyük, biyosferi saran tesiri de ayni ölçüde önemli. Ay şimdi yerberide ve döndüğü yörüngede Dünya'ya en yakın noktada bir mega Ay konumunda bulunacak.

Bu süper ay'ın Ağustos ayındaki ismi Kuzey Amerika yerlileri tarafından Mersin balığı Ay'ı, ya da Mersin Ay (Sturgeon Moon) olarak belirlenmiş. Balık bolluğunun müjdecisi sayılmış. Şükran duyma zamanı olarak da
nitelendirilmiş. Ağustos dolunayının diğer isimleri; Yeşil Mısır Ay'ı, Arpa Ay ve Tahıl Ay.

29 Ağustos'ta Güneş, Dünya ve Ay hizalanmış olacak. Dolunay Dünya'ya 356.877 kilometre kadar yakınlığa kavuşacak. Sonrasında beklenen 2 superay daha var. Bunlar da 28 Eylül ve 27 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleşecek.

Su kısaca gizemi, doğum- yaşam kaynağını, bereketi, Balık ise; ilk yaşam ve dönüşümü, derinliği, sadakat ile sağlanabilecek birliğin uğurlu sembolünü, kolay hareket etme, yer değiştirme olanağını, azmi ve hayatın akışına uyumun sembolik anlamlarını içerir. Doğurganlık, iyi şans, dönüşüm, mutluluk ifadesi olur.

Ağustos Dolunayı tütsüsü sedir ağacı veya sandal. Taşları ise akik ve yeşim.

Ferda Ercan Uyulan -  Okültizmveenerji Kitap.

www.facebook.com/okultizmveenerji

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ