Jyotishi Dr. Lale Dinç tüm yazıları

Jyotishi, astrovedik uzmanı

1 Eylül 2016 Halkalı Güneş Tutulması

ÇÖLDE SU BULMAK, AMA NASIL SU?

Türkiye saati ile yaklaşık 12:05 civarında vedik Aslan burcunda Halkalı Güneş tutulması gerçekleşiyor...

Türkiye saati ile yaklaşık 12:05 civarında vedik Aslan burcunda Halkalı Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Güneş, Ay ve Rahu ile karartılıyor.. Üstelik kendi evi olan Aslan burcunda… Üç gezegen de Purva Phalguni ( lordu Venus) nakşatrasında savaşta.. Tutulma gerçekleşmeden bu savaş başladı.

Merkür retrosu 30.Ağustos 2016’da gerçekleşti. Jupiter-Venus ve Rx. Merkür , Merkür yönetimindeki Başak burcunda, yine aynı nakşatrada ( Uttara Phalguni- lordu Güneş) savaşta.

Transitlerde 4 asil, 1 sanal gezegen şu an birbirleriyle savaş halinde. Merkür kendi burcunda yücelik.
Venüs Başak’ta en zayıf halinde.

Tüm bu gezegenler arasında, bu transitlerle, Venus en zayıf konumda.. İlişkiler, seyahatler, ortaklıklar, anlaşmalar, eş seçimleri ve yine yöneticisi Venüs olan burçlar, hele ki Merkür retrosu ile Eylül sonlarına kadar bir karışıklık yaşayabilir.

Bu yüzden, seyahat edeceklerin , tarihlerini, seyahat durumlarını, belgelerini tekrar tekrar kontrol etmeleri şart. Yatırım yapacaklar için sağlam bir dönem değil.. Her kafadan çıkan sesten kolay etkilenip, yanlış yatırım yapılabilir.
Sözlü ve yazılı dialoglarda gözleri ve kulakları dört açmalı , dikkatli olmalı..Söylediklerimiz başka tarafa çekilebilir.
Tutulma sonlansa da Güneş , Aslan’da Rahu ile 17 Eylül 2016’ya kadar gölgede kalacak.

Hele ki Aslan burcunda olan bu gerçekleşme, bizleri, dünyayı , çok daha maddi düşünmeye ve eylemlere yönlendirecek.

Bu Rahu’nun tuzağı.
Çünkü Rahu, bizleri maddiyata, açgözlülüğe, arzuların dayanılmaz hal almasına , o yapıyor ben de yaparım neyim eksik tarzı aldanma ve aldatmalara teşvik eder.

Bir yandan atalarımızla ilgili bilgiler , geleceğimizi yönlendirmek için kullanılabilir..
Eğer atalarla aramız iyiyse ne ala, ancak kafası şaşacak olan idareciler , kanun bende diyerek canları istediği şekilde ve geri dönüşü çok zor adımlar atabilir… Bunu da yapmaya başladılar..

Çin , Rusya , Kore , Hindistan ,Pakistan gibi Doğu ülkelerinde kültür planlarında onlarca yıldır hazırlanan teknolojik çalışmalar, Batı dünyasına açılabilir.. Tam zamanıdır… Söz konusu uzay , nükleer ve uzak iletişim çalışmalarıdır.
Yine Doğu ülkeleri açık anlaşmalar yapabilir..Bu anlamda kendilerinden batıda kalan ülkelere birer tehdit oluşturabilirler.

Halbuki 14-15 Eylül 2016 ‘ya kadar tüm insanlık Kala Amrita Yoga etkisinde kalıyor…Bu kısa dönem, atalarla uzlaşmak, onları azad edip yerlerine saygıyla göndermek, atalardan gelen her türlü karmayı arındırmak için çok güzel bir fırsat.

Maddi planda aile büyüklerimiz zarar yaşayabilir..Mümkünse sağlıklarına dikkat etmek iyi olur.
Bu dönemde özellikle Merkür hareketleri, çok hızlı olduğu ve Merkür geri gittiği için , baş döndürücü ani olaylar yaşanabilir.. Musibet bir teşebbüs , bölgesel iletişim arızaları , dünya sarsıntıları , geçmişten kaynaklanan zararlar mümkün.

Ufacık bir kıvılcım, orman yangını çıkartabilir..
Her anlamda çok dikkatli olmamız gereken dönemdir..
Kala Amrita Yoga’da başı çeken Ketu , Rahu nakşatrasındadır..

Özetle olacak olan şu..
Çölde susuz kaldınız .. Aniden su kaynağı buldunuz .. Bardağınıza doldurdunuz ve su bulanık, çok bulanık.. İçeyim mi, içmeyeyim mi kararsızsınız.. Acele edip bulanık suyu içen zehirlenir.. Biraz bekleyip , tortu dibe çöktüğünde içen ise, susuzluğunu giderir ve yoluna devam eder.

Bu transitlere ağırlığını koyan gezegenler , sırayla Ketu , Saturn , Merkür , Rahu ve Jupiter-Merkür kombinasyonu..
İlk 10 gün civarı sorunludur.. Tercihlere göre , takiben ya ayakta kalınır , ya da tepetaklak düşülür..
Onca susuzluğuma rağmen, tercihim, bulduğum bulanık suyun durulmasını beklemek diyenler beri gelsin.

Jyotishi Dr. Lale Dinç - Mistikalem.com
info@astrovedik.com / 
http://www.astrovedik.com

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ